19-річного загиблого "кіборга" не визнають учасником АТО

3 лютого 2015, 21:25
Читать новость на русском

Вони йшли на війну добровільно, готові віддати життя і здоров'я. Натомість, держава, яку вони захищають, їх не визнає, а родичів загиблих героїв залишає без підтримки.

19-річний Святослав Горбенко на війну пішов добровольцем. Він знав кілька мов, і навчався в одному з найпрестижніших вишів країни. Боєць міг стати блискучим перекладачем чи істориком, але обрав шлях солдата. На війну студент київського національного університету пішов без відома батьків.

Він залишив нам з матір'ю листа, у якому просив прийняти його рішення,
— каже батько загиблого солдата Сергій Горбенко.

Святослав у складі п’ятого батальйону "Правого сектору" захищав Донецький аеропорт. Про загибель сина батьки дізнались тільки на третій день. У свідоцтві про смерть вказано місце — аеропорт Донецька. Та для держави "кіборг" — не учасник бойових дій. В отриманні такого статусу родині відмовили.

Читайте також: В кожній сім’ї бувають не зовсім адекватні діти, — військовий про армію

Як відомо, "Правий сектор" досі не визнаний державою. Батько загиблого каже: сподівався, на підтримку організації у боротьбі за справедливість.

Нині батьки Святослава хочуть одного — аби держава, за яку загинув їхній син, офіційно визнала його захисником. Вони не просять пільг та виплат.

До речі, пільги за законом їм і не передбачені. Для отримання допомоги потрібно надати документи з військової частини. А добровольців для бюрократів не існує.

Тому поранені герої, які потребують дорогого лікування чи вдови з маленькими дітьми, не можуть розраховувати на допомогу держави. Є кілька законопроектів, які мають врегулювати статус добровольців. Обіцяє виправити ситуацію й Міноборони.

Є добра воля Генштабу, щоб всі військовослужбовці, які беруть участь в АТО, мали соціальний захист від держави,
— сказав в.о. речника Генерального штабу ЗСУ Владислав Селезньов.

Батько Святослава має намір створити організацію, яка б об’єднала родичів солдат, яких держава кинула напризволяще, аби гуртом домогтися справедливості.