2012-й запам’ятався світу великою кількістю роздутих скандалів

4 січня 2013, 19:09
Читать новость на русском

Якщо ви це дивитеся, це означає, що кінець світу… так і не настав. Усі розмови про черговий апокаліпсис виявилися тим, чим у принципі й були спочатку - мильною бульбашкою. І таких роздутих скандалів у 2012-му було немало.

На "кінці світу" нажилося багато підприємців

Розмови про те, що 21 грудня 2012 року світу настане кінець, розпочалися ще у 1960-х. Та особливої сили вони набрали тоді, коли усі попередні прогнози, як от передбачення Ванги про ядерний кінець світу у 2011-му, не справдилися. Фаталістам залишилося сподіватися лише на майя.

Готовність підтримати людей перед Апокаліпсисом виявили чимало підприємців. У магазинах різних країн світу з'являлися так звані пакети першої необхідності. Вартість наборів зі всіляким непотребом - від 30 до 50 доларів. А у США одна із будівельних компаній миттєво зреагувала на апокаліптичні тенденції і почала будувати... бункери економ-класу. За один такий сховок просили 9 тисяч доларів.

Ураган "Сенді" в пресі називали страшнішим за "Катріну"

Його боялись більше, ніж "Катріну". До наближення стихії готувалися всі американці - хто втікав до друзів в інший штат, хто готував сховок, а інші в останню хвилину укріплювали свої домівки. Усі боялися повторення долі Нового Орлеану. Та "Сенді" пошкодував Америку і, попри прогнози, не став найбільшою стихією останніх років.

Звісно, без шкоди не обійшлося. Найбільше від урагану постраждали міста, розташовані на східному узбережжі - сотні поранених та загиблих, тисячі людей втратили домівки. Та збитки від "Катріни " та "Сенді " - не до порівняння.

"Сенді " приніс і користь, передусім - президентові Обамі. Саме він святкував перемогу у штатах Нью-Йорк та Нью-Джерсі, які найбільше постраждали від стихії. Люди повірили обіцянкам Обами, який присягнув відбудувати зруйновані об’єкти інфраструктури.

Через підробку горілки та рому в Чехії загинули 34 людини

Чималу бурю у 2012 здійняв і "алкогольний" інцидент у Чехії. Виною усьому - троє умільців-самогонників, які замінили етиловий спирт на метиловий у кількох видах горілки і рому. Це стало фатальним для 34 людей, які загинули від підробок.

Спочатку влада не могла виявити джерело підробок. Тому пішла на безпрецедентні заходи - заборонила продаж усього міцного алкоголю. Паніка поширилася й на інші європейські країни - чеський акоголь заборонили Польща, Словаччина та Росія. Кожен день заборони продажу алкоголю коштував ринку понад 10 мільйонів доларів, загалом було втрачено майже півмільярда зелених.

Спритників знайшли і посадили. Та чеським виробникам міцних напоїв і досі доводиться відбілювати репутацію перед іноземними партнерами.