УКР РУС
29 грудня 2015, 21:02
5

2015 — найкривавіший рік сторіччя: аналіз світових ЗМІ

2015 рік був багатим на знакові події. На жаль, більшість з них були якщо не трагічними, то малоприємними. Відповідно до подій працювали й журналісти усього світу. Сайт "24" проаналізував, які теми були топові.

Читайте також: Рік у цифрах: чим здивував світ (Інфографіка)

Теракти

Першою і головною проблемою світові ЗМІ називають тероризм. Так, дуже багато уваги на шпальтах міжнародних видань було приділено терактам у Парижі. І мова йде не тільки про масові теракти наприкінці року, а й про всі інші, починаючи від вбивства співробітників Шарлі Ебдо на початку січня 2015.

Так ВВС, підбиваючи підсумки року, написали, що у Франції рік почався з кровавих подій.

Кровопролиття у Франції почалося з вбивства 7 січня співробітників сатиричного журналу Charlie Hebdo та двома перестрілками, і ще кількома вбивствами в паризькому кошерному супермаркеті. Закінчився рік для Франції набагато трагічніше – вибухи на стадіоні послужили початком цілої серії нападів у Парижі, в результаті яких були вбиті близько 130 людей і кілька сотень поранені,
— нагадують журналісти.

Інше видання, німецьке Deutsche Welle, звернуло увагу на реакцію французького президента на ці події на початку і в кінці року, показавши динаміку його поглядів.

Напад на "Шарлі Ебдо" президент Франції Олланд характеризував як "страхітливе варварство". У кінці року він вже впевнений, що Франція перебуває у стані війни з "Ісламською державою", яка діє в Сирії, Іраку та Північній Африці,
— зазначили у виданні.

Не менше уваги міжнародні журналісти приділили і проблемам біженців. Варто зауважити, що мова йде як про біженців з Сирії в країнах Євросоюзу, так і про біженців зі сходу України.

Біженці

Американське видання Bloomberg проаналізувало, які слова різні міжнародні інститути назвали "словами року". Журналісти прийшли до висновку, що відразу декілька країн назвали саме слово "біженці" головним у цьому році.

За заявою Росії, вона прийняла 300 тисяч біженців із зони конфлікту на сході України, і тепер їх загальне число склало 1,1 мільйона людей. Біженці, проблеми з якими є головними в дискусії серед громадськості Німеччини, не сприймаються однозначно,
— зазначає видання.

Проблемам біженців в Європі приділяли багато уваги всі видання світу, так британське видання The Guardian акцентувало увагу саме на розколі ключових Європейських країн по цьому важливому питанню.

Багатомісячні зусилля Європи з вироблення спільної політики з питань масової міграції зазнали краху, коли Німеччина очолила "коаліцію добровольців" у складі дев'яти країн ЄС, що приймають найбільшу кількість біженців з Близького Сходу. Таким чином, відбувся офіційний розкол ЄС з питань обов'язкового розподілу біженців та фінансування,
— пишуть британці.

А ось видання FinancialTimes однозначно заявили, що націоналістичні і антиіммігрантські настрої у Центральній та Східній Європі загрожують духу єдності в ЄС.

Конфлікти на Близькому Сході

І, звичайно, ЗМІ світу дуже багато писали про військові конфлікти на Близькому Сході. Тут варто окремо виділити події в Туреччині.

Стосовно Близького Сходу і тероризму ІД найбільш влучною є публікація в британському виданні Тelegraph. Вони проаналізували прогнози ЦРУ з 2000 року на 2015 і порівняли їх з реальністю.

"Ісламська Держава" це витончена терористична організація, що здійснює теракти по всьому світу або як мінімум підбурює до їх вчинення. Вона фінансується за рахунок багатосторонньої злочинної діяльності, за рахунок продажу нафти, предметів старовини та оподаткування,
— переконані журналісти.

Особливу увагу ЗМІ приділили і подіям у Туреччині. ВВС писали про це так:

У жовтні, під час демонстрації за мир в Анкарі вибухнули дві бомби, в результаті загинули 100 людей. Раніше, у результаті вибуху в місті Сурудж на півдні Туреччини загинули понад 30 людей. Вони проводили нараду, присвячену відновленню курдського міста Кобань, що розташоване по іншу сторону турецько-сирійського кордону. У цих подіях звинуватили ІД.

Окремо журналісти всього світу виділяли збитий Туреччиною російський літак.

Всесвітньо відоме видання Washington Post зробило дуже категоричну заяву з цього питання. Вони переконані, що таким вчинком Туреччина зламала риторику Росії.

Туреччина ускладнила ситуацію. Що таке збитий російський літак — складова частина нацистсько-натівської "агресії проти Росії"? Якщо так, Росія повинна дати НАТО відсіч. А може, це частина терористичної змови проти Росії? Якщо так, це виглядає трохи дивно, бо Туреччина стверджує, що теж бореться з тероризмом,
— аналізують ситуацію вони.

Таким чином ми можемо сміливо зробити невтішний висновок: 2015 – один з найкривавіших років у новітній історії. Тут і загострення військових конфліктів, і тероризм, і мільйони людей, які були вимушені втікати від війни.

І майже у кожній з цих жахливих топ-тем 2015 мова йде і про Україну. Світові ЗМІ цього року надзвичайно багато згадували про Україну, але чи потрібна нам така кривава слава?