2 хвилини на одруження

30 червня 2011, 17:11

Американці довели, що чоловіком і дружиною можна стати усього за дві хвилини… і без жодних черг.

У Нью-Йорку в оновленому бюро одружень за 60 доларів на Вас чекає весільна церемонія, свідоцтво про одруження і фото на згадку. Але найголовніше, що усі ці процедури займуть від однієї до двох хвилин. На таке «експрес-весілля» Ви можете запросити своїх друзів, родичів, взяти свою улюблену музику – все буде урочисто, але в пришвидшеній версії. Просто міська влада вирішила таким чином побороти годинні черги з охочих одружитись.

Це нововведення актуальне і для нас з Вами, бо для одруження не обов’язково бути мешканцем Нью-Йорку, або ж громадянином США. Ви можете приїхати з будь-якої країни світу. Єдине, що вимагають – дійсний паспорт. Потім Ви отримуєте дозвіл на шлюб, на який потрібно чекати добу. Наступного дня у чергах стояти не доведеться. На електронному табло молодятам показують, коли підійшла їхня черга, і у який з двох залів їм потрібно зайти. Якщо Ви не знаєте англійської, то зможете собі замовити телефонного перекладача. Такими темпами Нью-Йорк претендує стати найпопулярнішим містом у світі для одружень.

Щоправда, побороти черги в українських РАГСах поки не вдається. Молодятам доводиться вистоювати по кілька годин, перш за все, для того, аби подати заяву на одруження. Незважаючи на те, що Вам чітко вказується дата і час Вашої розписки – черг не уникнути і коли Ви вже приїхали безпосередньо на урочисту подію.

Не обходиться у нас і без дурних нюансів, пов’язаних з оплатою за послуги РАГСу. Справа у тому, що ця процедура у вихідні і у будні коштує по-різному. Та ще й церемонія без урочистостей коштує дешевше. Принаймні у Львові за це беруть близько 200 гривень. Вже з урочистостями і бандуристами – 600 гривень. Заплатити потрібно ще перед тим, як Ви зайшли до приймальні, бо тоді доведеться по-новій вистояти у черзі, аби віддати оплачену квитанцію. Але, якщо Ви, наприклад, запланувати одружитись у п’ятницю (аби зекономити гроші і не стояти у чергах), а виявиться, що місць на цей день уже нема, то займайте нову чергу і оплачуйте нову квитанцію.

Що ж стосується часу, за який у Нью-Йорку з Вас «зліплять» чоловіка і дружину, то тут в мене виникають певні внутрішні суперечності. З одного боку добре, що Ваш час хочуть зекономити, але чи не втратиться від того уся насолода від цієї урочистої і важливої події у Вашому житті?! Крім того, можливо, й добре, що в Україні, щоб одружитись потрібно подати заяву не пізніше, ніж за місяць і один день до розписки. Адже, як не крутіть, але залишається час, щоб усе достеменно обдумати. Погодьтеся, що часто бувають моменти, коли Ви на піднесених почуттях готові зв’язати своє життя з людиною, але за кілька днів тверезо дивитесь на ситуацію і розумієте, що поки зарано…