32 блокпост: Долина смерті між Щастям та Смілим
Два тижні облоги. Без води та їжі. Без достатнього озброєння. Ціна оборони – життя людей. Є зниклі безвісти. Є полонені. Це 32-ий блокпост. Долина смерті між Щастям та Смілим.
Проблеми тут почались у вересні. Коли терористи розмістилися неподалік. Це був уже четвертий пост бойовиків у цій місцевості. Сотня українських бійців опинилися в кільці.
Відтоді 32 блокпост неодноразово просив допомоги. В РНБО ж запевняли – ділянка, звісно, проблемна, але допомога та провізія надходять вчасно. Ситуація ускладнювалася щодня. Бійцям надіслали підкріплення. Замінованою дорогою, яка з усіх сторін прострілюється. Бронетехніка йшла з 31 блокпосту. Упродовж 5-ти днів по 2-3 БТРи. І практично всі знищили терористи. Дорогою від 31 до 32 блокпосту – понад 20 одиниць розбитої техніки. В одному екіпажі мінімум 3 людей. А було і по 5-7. Усі вони убиті, або поранені. Офіційно РНБО говорить про 10 загиблих захисників України. Серед них, до слова, журналіст Віктор Гурняк.
Історія оборони 32-го блок-посту коштує більше десяти життів. У цьому запевняє один із визволених бійців.
Зараз хлопці з 32 блокпосту у безпеці
На 32 блокпосту службу несли хлопці з "Айдару", 80-ї і 95-й бригад а також Нацгвардії. Зараз вони у безпеці. Десантники – у Лисичанську. Нацгвардійців спочатку перекинули до Попасної, а згодом – до Ізюма. Вояки – виснажені. Всім надають медичну та психологічну допомогу. Хлопці розповідають – бої із терористами тривали щодня – від шести до восьми годин. Коли ситуація на 32-му блокпосту набрала розголосу – керівництво операції почало панікувати більше від самих хлопців в оточенні, кажуть бійці. Ті, кого відправляли на підмогу, йшли на смерть.
А поки керівництво ламало голову, як допомогти бійцям, вони намагались вижити в польових умовах під кулями. Воду, що закінчувалась – міряли кришечками від пляшок. Економили їжу та боєприпаси.
Частина бійців зникла безвісти
Бої були настільки жорстокими, що деякі тіла просто розривало. Частина бійців зникла безвісти і тепер хлопці моляться, аби їхні побратими були в полоні. Аби був шанс їх врятувати.
Сепаратиський блокпост знаходився від нас буквально за метрів 180-200, тобто, кожний ранок починався з того, що вони виходили на дорогу і нам махали руками і говорили "пацани, как там спалось — холодно или не холодно", а потім обстрілював снайпер і кулеметникк. Пулі свистіли над головою, — розповів боєць з 32 блокпосту Андрій.
Терористи висунули ультиматум 27 жовтня — до опівночі покинути позиції або обстріляють "Градами". Бійці погодилися на зелений коридор. Виводили їх самі бойовики. З оточення армійці вийшли неушкодженими, з амуніцією та боєздатною технікою.
Зараз 32 блокпост — під контролем терористів
Зараз 32 блокпост — під контролем терористів. Тривають переговори, щоб забрати з території тіла наших захисників.
На даний момент, відбувається ідентифікація тіл загиблих та з’ясування декількох військовослужбовців, що офіційно вважаються зниклими безвісти, – повідомив речник РНБО Андрій Лисенко.
Наскільки ж стратегічно важливим був 32 блокпост, щоб його так тримати?
Певне значення цей блокпост мав, оскільки знаходився біля Лисичанська. Наше командування хотіло зробити все, щоб не дозволити артилерійських обстрілів.Оскільки зараз, після відходу цього поста в глибину, терористи наблизилися до Лисичанська, я не виключаю того,що там рівень загрози буде збільшуватися, – військовий експерт, екс-заступник міністра оборони Леонід Поляков.
Втримати позицію можна було б, кажуть оглядачі, але не стоячи на місці.
Ми бачимо просто серію помилок. Саме по собі слово "блокпост" нічого страшного не передбачає. Блокпости потрібні. А де блокпост потрібен у тиловому районі? Війна сучасна має бути маневреною. Не можна тримати одну точку на карті. Тебе там знищать. Якщо є брак сили, то сидіти на одному місці – абсурд. Завдання наших військ має бути не утримання терориторії, а знищення противника, – сказав головний редактор сайту Цензор.НЕТ Юрій Бутусов.
Тепер останній бастіон — 31 блокпост
Зараз лінія фронту змістилась вглиб української території на 10 кілометрів. Останній бастіон – тепер 31 блокпост. Там і зараз точаться бої. Мінометні обстріли тривають ледь не щодня. Бійці кажуть – трагедія може повторитися.
Хлопці на 31-му стоять без важкої техніки, та сама ситуація і на 29-му. Вони нікуди не відходять від бліндажів. Військові кажуть, що їм потрібна допомога, перш за все, у вигляді патрулю, який би контролював ситуацію на території навколо блокпосту, аби не потрапити в облогу.
Наразі бійці 31 блокпосту будують бліндажі, аби вберегтися від "Градів". Бетонних плит їм не привезли. Усе що мають – балки, мішки та земля.