3 вересня — День солідарності в боротьбі з тероризмом у Росії
Третього вересня у Росії відзначають День солідарності в боротьбі з тероризмом. Хоча боротьба в країні доволі умовна. З одного боку Росія знищує кавказців, які готують себе до ролі смертників. А з іншого – методи терору Росія успішно використовує сама.
І не лише проти власного населення, а проти сусідніх держав. Та ще й цинічно прикриває їх розмовами про мир та демократію.
Хвиля тероризму та боротьби з ним накрила Росію з приходом до влади Володимира Путіна в 1999. Саме тоді Росію сколихнув цілий ланцюг кривавих подій – в різних містах бомби здетоновували або в багатоповерхівках, або в авто біля них. Всього сталося 4 теракти, загинуло близько 300 осіб. Офіційне слідство назвало організатором незаконне формування Ісламський інститут "Кавказ". Однак є факти, які стверджують протилежне – вибухи організувала ФСБ з наказу самого Володимира Путіна. Це зробили, щоб налаштувати росіян проти Кавказу і виправдати введення військ в Чечню.
Втім, не лише влада Росії вдається до насильства для досягнення своїх цілей. З допомогою тероризму намагаються досягти незалежності від Москви народи кавказу – чечени, інгуші та дагестанці. Націоналістичний тероризм з ісламською ознакою вперше підняв голову в Росії в середині 90-х. В червні 95-го група терористів на чолі з Шамілем Басаєвим захопила понад 1500 заручників у лікарні міста Будьоновськ. Бойовики вимагали припинити війну в Чечні.
Операція по звільненню пройшла невдало, загинуло понад 100 осіб, було майже 500 поранених. Візитівкою російських антитерористичних підрозділів з того часу стала груба сила – не важливо скільки загине заручників чи мирного населення, головне – "мочити терористів в сортирі", як цього хотів сам Путін.
Весь світ напружено стежив, як звільняли заручників-глядачів мюзиклу "Норд-Ост" в 2002 році, як вели переговори з терористами у Беслані у 2004, і як йшло розслідування серії вибухів у Волгограді. Крім цих трагедій були вибухи в московському метро, в підземних переходах, вибух в аеропорту Домодєдово – всього близько 150 злодіянь за минулі двадцять років. Жертвами некомпетентності російських антитерористичних підрозділів та силових структур стали 2000 росіян.
Бойовикам в Росії протистоїть Національний антитерористичний комітет та ФСБ. Певні успіхи в їхній роботі є. Зокрема, цього року офіційно підтвердили знищення Доку Умарова – одного з лідерів чеченських терористів. Саме він взяв на себе відповідальність за вибухи в метро у 2010 році.
Зараз гарячі точки на території російської федерації – це Північний Кавказ, зокрема, Північна Осетія, Ічкерія та Дагестан. Час від часу там вводять режим контртерористичної операції. Хоча зараз Путіну абсолютно не до бунтівних кавказців – адже з квітня цього року кремлівський очільник активно експортує тероризм за кордон – в Україну. А тепер, коли лише збройної допомоги бандитам з "ДНР" і "ЛНР" виявилося недостатньо, елементом путінського терору стала регулярна армія.