418 років тому було підписано Берестейську унію
8 жовтня 1596 року в Бресті пройшов церковний собор, наслідком якого стало об’єднання Київської церкви на території Речі Посполитої та Риму. Із цього об’єднання постала Українська Греко-Католицька Церква.
Підготовка до підписання унії тривала кілька років та була пов’язана з жахливим становищем Київської митрополії. З падінням Візантійської імперії у середині 15-го століття у православній грецькій науці та освіті розпочалася криза. Українська та литовська шляхта масово переходили у католицизм.
Дійшло до того, що духовні посади продавалися та навіть передавались у спадок. Надзвичайно поганим був рівень освіти духовенства. Натомість на Заході стрімко розвивалися католицька та протестантська церкви, які ступили на шлях кардинальних реформ.
Книговидання, що відображало усе тогочасне інтелектуальне життя церкви, у Європі переживало золоті часи. Лише на німецьких землях вийшла грандіозна на той час кількість книг — 150 тисяч.
У жовтні 1596 року у Бресті зібралось цілих два Собори – православний та уніатський. В результаті уніати увійшли в Римську церкву, вимагаючи збереження літургійної традиції, рівних прав між католиками та православними, а також національної мови.
У 1620 році вищу ієрархію Київської митрополії відновили. Сьогодні в Україні діє Українська Греко-Католицька Церква із понад п’ятьма мільйонами вірян. Але досі — без статусу патріархату.