5 книжок, які потрібно прочитати у червні

5 червня 2015, 06:39
Читать новость на русском

Новий роман Паланіка, письменницький дебют Кроненберга, автобіографія Стівена Фрая та інші літературні новинки місяця.

Bit.ua вибрали 5 книжок-новинок червня.

Чак Паланік "До самих кінчиків"

Лінус Максвелл робить Пенні піддослідною для розробки власної лінії унікальних секс-іграшок, за допомогою яких планує поневолити світ. От тільки "До самих кінчиків" – не ванільний роман для захоплених юних дів, а талановита і безжальна сатира на поринуте в гедонізм і, зокрема, культ плотських задоволень сучасне суспільство.

Девід Кроненберг "Вжито"

"Не для слабких нервами" – так прокоментував літературний дебют режисера Девіда Кроненберга Стівен Кінг. У своєму першому романі автор доводить, що читача він уміє тримати в напрузі не гірше, ніж глядача. Головні герої – пара журналістів, Наомі і Натан. Вони кохають один одного, але через роботу бачаться в основному онлайн. Поки Наомі розплутує дивну справу про знайдену в холодильнику власної квартири розчленованої і напівз'їдженої дружини іменитого філософа, Натан вперше в історії записує на камеру унікальну хірургічну операцію.

Кров, біль, медичні експерименти і сексуальні девіації, екзотичні хвороби і Північна Корея: весь цей нудотний, але чомусь затягуючий коктейль нагадує черговий фільм Кроненберга, тільки на цей раз викладений на папері.

Читайте також: Комікс з українськими супергероями вийшов у світ

Стівен Фрай "Дурі ще вистачає"

Іронічна автобіографія Стівена Фрая охоплює зрілий період життя письменника і актора – час, коли Фрай вже придбав популярність, але ще не встиг від неї втомитися. Це і найбільш скандальні роки його біографії, про які автор розповідає з щирою чесністю і незмінним британським гумором.

Відверто викладена історія злетів і падінь одного з найчарівніших британських коміків справила на батьківщині Фрая справжній фурор – відгуки коливалися від захоплених до обурених. Як і у випадку з попередньою, цю книгу слабкими нервами рекомендують відкласти. Втім, трохи з іншої причини.

Еліс Манро "Давно хотіла тобі сказати"

Еліс Манро – визнаний світовий класик, майстер жанру короткого оповідання, незаслужено обійдений увагою в російськомовній частині планети.

Всередині – тринадцять простих на перший погляд історій про незримий зв'язок між минулим і сьогоденням. Критики називають розповіді Манро трагікомедіями вдач. Так чи інакше, це хороший вибір для легкого і при цьому якісного читання.

Джон Вільямс "Стоунер"

"Стоунер" Джона Уільямся вперше побачив світ близько півстоліття тому, але саме в наш час на роман звалилася раптова популярність. Сюжет оповідає про молодого викладача, самозабутньо захопленого текстами Шекспіра.

Саме знайомство з шекспірівською спадщиною спонукає сільського хлопчину Вільяма Стоунера відмовитися від повернення на рідну ферму і вступити до університету. Все подальше життя його рішення, вчинки і особисте життя також підпорядковані фанатичній любові до літератури.