5 міфів про те, як стати космонавтом
Ви мріяли в дитинстві бути космонавтом? NASA відкриває набір в тренувальну програму з вивчення космосу.
Заявку може відправити будь-хто, кажуть в NASA. Головне, щоб претендент підходив під мінімальні вимоги необхідні для будь-якого космонавта.
"Група американських дослідників надихатиме покоління Марса і допомагатиме реалізувати дослідження на Червоній планеті", - заявив глава НАСА Чарльз Болден.
Поки американські космонавти шукають собі новачків, телеканал новин "24" розібрався з головними міфами щодо польотів в космос.
Міф: Всі астронавти повинні мати досвід пілотування
Факт: Вам не потрібно бути пілотом, щоб стати астронавтом. Досвід польотів не є обов'язковою вимогою, але може бути корисним, кажуть в NASA.
Міф: Всі астронавти мають бездоганний зір
Факт: Це нормально, якщо ваш зір не 20/20 . З 2007 року дозволені коригувальні хірургічні процедури на очах. З моменту процедури повинен пройти не менше року.
Міф: Всі астронавти мають вчені ступені
Факт: Хоча ступінь бакалавра в акредитованому університеті необхідна, вчений ступінь для космонавтів NASA не є обов'язковим.
Міф: Астронавти повинні мати армійську підготовку
Факт: В NASA запевняють, що військовий досвід не потрібен для кар’єри космонавта
Міф: Щоб стати космонавтом, треба починати підготовку та тренування до певного віку
Факт: NASA декларує відсутність вікових обмежень. Відібрані кандидати в минулі рази були в віці від 26 до 46 років. Середній вік астронавта – 34 роки.
В той же час в управлінні космічних польотів дуже ретельно відбирають майбутніх співробітників.
За даними NASA, астронавт повинен мати ступінь бакалавра в машинобудуванні, біології, фізики або математики. При цьому обов'язково працювати в цій сфері не менше трьох років.
Кандидат повинен пройти серьозні фізичні та психологічні тести, а також мати громадянство США.
Читайте також: Як буде виглядати людина через тисячу років