5 вражаючих куточків України, про які не знають туристи
Зазвичай, український туризм обмежується Карпатами та побережжям Чорного моря.
Але в Україні є ще багато місць, які ще не встигли облюбувати туристи. Проте ці місця вражають своєю природної красою.
Ідеолог проекту "Знайдено в Україні" Лала Тарапакіна назвала 5 своїх відкриттів, які вразили її найбільше.
"Знайдено в Україні" – проект, учасники якого відкривають нові туристичні маршрути та місця.
Бірючий острів
У кінці Федотової коси, де сходяться Азовське море і Утлюкський лиман, розкинувся справжній український Гоа: просторий 8-кілометровий пляж, де кожен знайде місце собі до душі.
Тут розташований Азово-Сиваський національний парк, де антилопи перестрибують дорогу прямо під носом, де олені зустрічають світанок на море, а захід – на лимані, де збирають найсмачніший степовий мед.
Це особливе місце – для тиші, йоги, кайтсерфінгу і релаксу.
Дземброня
Дзмброня – це маленьке село в Івано-Франківській області, біля підніжжя гори Піп Іван Чорногорський.
Влітку сюди з'їжджаються всі просунуті альпіністи країни, щоб помилуватися з вершини обсерваторії Білий слон і організувати привал на полонині Смотрич.
Колочава
Колочава – це величезне село в Міжгірському районі в Карпатах. Воно унікальне тим, що в ньому розташовано десяток неймовірних музеїв.
Зокрема, тут є музей першої карпатської вузькоколійки, музей під відкритим небом "Старе село", школа чабана, єдина в Україні ферма з вирощування папуг.
Седнів
Це маленьке містечко під Черніговом – справжня маленька культурна столиця України. За часів СРСР тут проводили щорічні творчі пленери, а зараз це місце для натхнення на березі річки Снов.
Тут розташовані старовинна садиба Лизогубів, знаменитий кінний двір, стара козацька церква, де знімали "Вій", – там можна блукати безкінечно, відкриваючи для себе прості і неймовірні речі.
Усть-Чорна
Це невеличке закарпатське село в Тячівському районі, без перебільшення, найзаповітніше місце України. Тут сходяться воєдино дві гірські річки – Мокрянка і Брустурянка, а також є три високогірних озера, 20 водоспадів, 4 цілющих джерела з мінеральною водою.
А найголовніше тут – це вершина Гайс-Гавор на полонині. Це одне із енергетично найсильніших місць України. Одна біда – дістатися туди майже неможливо, дороги не дозволяють проїхати "слабеньким" легковикам.
Читайте також: 10 найстаріших міст України