68% українців незадоволені тим, як їх лікують

5 серпня 2011, 19:46
Читать новость на русском

Майже 70% українців незадоволені станом системи охорони здоров’я в Україні.

Про це свідчать дані Бюро економічних та соціальних технологій. Так, на думку українців - модернізації потребує матеріально-технічна база медзакладів, мовляв нині отримати якісні послуги здебільшого складно.

“У населення дуже багато претензій до роботи поліклінік. І як ви бачите, цей відсоток вищий половини. Приблизно стільки ж незадоволені роботою стаціонарів. Таким чином існуюча мережа медзакладів являється незадовільною з точки зору сприйняття населенням”, - каже Олена Осінкіна.

Як стверджують експерти, система охорони здоров’я будь-якої держави потребує оновлення кожні 10-15 років. Українська - реформ не бачила з радянських часів.

“Наша система охорони здоров’я - українська - яку іноді називають системою Семашко, безкоштовною - ця система існує з 20-25-30-х років минулого століття. Фактично вона за 70 років повністю ні разу, жодного разу не реформувалась, і не змінювалась, а ті кроки, які робились - це були фактично додаткове фінансування і деякі незначні функційні зміни”, - каже ректор Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця Віталій Москаленко.

У Мінохорони здоров’я розробили 2 законопроекти. Зокрема урядовці пропонують поділити лікувальні заклади на три рівні, залежно від особливостей надання медичної допомоги. Перший, до якого увійдуть лікарні і стаціонари, а також екстренний - обіцяють фінансувати на повну.

“Одним з головних напрямків реформування будуть пілотні регіони – і перший етап – це створення центрів першої медичної допомоги, де формується вся система організації надання допомоги. Для того щоби вона в повній мірі могла виконати свою функцію – повинно бути від 20% до 30%, при сьогоднішній 12%, коштів, які спрямовуються на охорону здоров’я”, - каже міністр охорони здоров'я України Олександр Аніщенко.

Почнеться реформа системи охорони здоров’я в Україні у 2014 році, переконує міністр. Запровадження ж обов'язкового медстрахування відбудеться не раніше, ніж через 5 років.