80% наркоринку - дози кайфу, виготовлені з медпрепаратів
Коноплі, мак та наркотики, що з них виготовляються, - відходять у минуле. 80% наркоринку Донеччини, кажуть тамтешні правоохоронці, тепер складають дози кайфу, виготовлені з медпрепаратів. Зокрема, знеболювальних і протизапальних пігулок.
До них додають несумісні з життям інгредієнти - бензин, кислоту, відбілювач та іншу хімію. Весь цей "букет" потрапляє в організм.
“Тромбофлебіт, нирки, печінка, закупорка вен, шлунок, виразка - все повністю. Друзів вже немає, всі повмирали, одиниці залишилися”, - розповів наркозалежний Дмитро.
За словами медиків, дезоморфін у 5 тисяч разів сильніший за героїн. Він вбиває людину за півроку.
“Ця новомодна “електроширка” - тенденція така, що дози швидко наростають і доза вживання може бути діб 5-6-7”, - каже лікар-нарколог Максим Скороходов.
“Експерименти з вживанням наркотичних речовин закінчуються дуже швидким формуванням залежності - з перших-других-третіх ін'єкцій або таблетованих препаратів. Таблетована форма або ін'єкційна - різниці принципової немає”, - зазначив заступник головного лікаря Донецького обласного наркологічного диспансеру Ігор Кононенко.
За статистикою правоохоронців, обсяг комбінованих медикаментів, що використовують для отримання дози, за рік зріс вчетверо. Ані за збут, ані за вживання - відповідальності не має. Тож міліція наполягає - необхідні зміни у законодавстві.
“Вносили, запропонували, щоб за безрецептурний відпуск комбінованих лікарських препаратів була кримінальна відповідальність, і щоб посадові особи - було їм обмеження потім протягом певної кількості років займатися цією діяльністю, пов'язаною з фармацією”, - каже начальник Управління з незаконного обігу наркотиків УМВСУ в Донецькій обл. Віктор Осуховський.
Правоохоронці застерігають, якщо не обмежити продаж комбінованих медпрепаратів, наркоманія загрожуватиме національній безпеці.