91 рік тому засновано Міжнародну комісію кримінальної поліції

7 вересня 2014, 06:15
Читать новость на русском

7 вересня 1923 року засновано Міжнародну комісію кримінальної поліції для боротьби з інтернаціональними злочинцями. У Відні пройшов Міжнародний конгрес, в якому взяли участь представники усіх континентів, окрім Австралії.

Учасниками з’їзду запроваджено організацію, яка потім отримає назву "Інтерпол". Основні завдання Інтерполу сьогодні — координація діяльності правоохоронних органів країн-членів у боротьбі зі злочинністю, контрабандою та обігом наркотиків, бандитизмом, тероризмом, підробкою грошей та цінних паперів.

В 1930-х роках організація розробила міжнародну базу даних злочинців та основні принципи екстрадиції. Створювались спеціалізовані відділи, зокрема для боротьби з підробкою валюти. Через прихід нацистів до влади у Німеччині в 1933 році більшість країн відмовились від участі у з’їздах.

Протягом Другої світової війни не відбулося жодного офіційного конгресу. 1946 року Бельгія взялася за відродження організації. У Брюсселі відбулась зустріч представників 17 країн з метою відновити діяльність комісії.

1956 року у Відні на ювілейній 25-й сесії прийнято статут організації, який зазначає, що віднині Міжнародна комісія кримінальної поліції називатиметься "Інтерполом", та передбачає співробітництво на світовому рівні. Доти вплив організації поширювався в основному на європейські держави.

У 1997 році ООН та Інтерпол підписали угоду про співпрацю. Сьогодні Інтерпол — міжнародна міжурядова організація кримінальної поліції, членами якої є понад 190 держав.