Аеродинамічна труба – тут тестують макети майбутніх хмарочосів. Як це працює?
Звучить просто, та насправді – це велетенський комплекс для експериментів, який дозволяє зрозуміти безліч речей – від принципу польоту літаків і до створення болідів Формули-1.
А тепер в цих аеродинамічних трубах проектують навіть будинки. Йдеться про хмарочоси, які все вище тягнуться до неба і, відповідно, щодня витримують тиск різноманітних погодних умов.
Одна з найвідоміших аеродинамічних труб – у національному дослідному центрі в Оттаві, Канада. Комплекс може похвалитися мотором в 9 тисяч кінських сил. Він обертає 12-метровий вентилятор.
Шанхайська башта це, по суті, місто у місті, розмір лише житлової площі складає 370 тисяч квадратних метрів. Але розташований хмарочос якраз на шляху потужних тайфунів.
Вітер може розгойдати такі високі та вузькі башти, повибивати в них вікна або ще гірше – звалити будівлю на землю. Саме тому хмарочоси неможливо побудувати без перевірки у аеродинамічній трубі.
Аби створити постійний потік повітря, всередині труба має бути ідеально гладкою – для контролю турбулентності.
Щоб набрати максимальну швидкість, вентилятору потрібно близько 5 хвилин. Швидкість вітру при цьому - 200 кілометрів на годину.
Потоки повітря, які обдувають будинок, створюють маленькі повітряні течії, які, немов вода, обходять камінь. Якщо зневажити цими потоками, вони в якийсь момент можуть відірвати шмат обшивки від будови та скинути комусь на голову.