Прихована небезпека поруч: чим загрожують міграція та хвороби диких тварин через війну

6 листопада 2024, 22:00
Читать новость на русском

Повномасштабне вторгнення росіян в Україну, яке відбулося 24 лютого 2022 року спричинило не лише масовий виїзд мешканців прифронтових міст та сіл. Дикі тварини також почали тікати якомога далі від лінії бойового зіткнення.

У чому небезпека міграції диких тварин

Дикі тварини, як і люди та інші живі істоти, намагаються покинути зону бойових дій, передає 24 Канал. Еколог Олексій Ангурець зазначає, що дикі кабани, лисиці, зайці, птахи та інші тварини масово мігрували у спокійніші регіони країни, якомога далі від вибухів та лінії боєзіткнення.

Читайте також Екоцид і ядерний шантаж: яких збитків Росія завдає українському довкіллю

 

Олексій Ангурець

Представник Центру екологічного моніторингу у Дніпрі, голова громадської організації "Зелений світ"

Масова втеча тварин із зони бойових дій відбувалась ще у 2022 році. Тварини при цьому шукають для себе нові території для життя. Втім, в Україні не так багато природних зон, придатних для життя тварин, що збільшило їх популяцію на територіях, віддалених від бойових дій.

Зверніть увагу! Крім того, під час воєнного стану діє заборона на відстріл диких тварин з метою регулювання їх популяції. Це призвело до збільшення кількості тварин та росту рівня захворювань серед кабанів, косуль та інших тварин. Збільшення випадків сказу також можна пов'язати з ростом популяції тварин та їх близькістю до людей через високий рівень розораності земель.