Яку землю не можна приватизувати в Україні
Українці мають право приватизувати земельну ділянку, що відповідає певним критеріям, визначеним законодавством. Однак є такі види земельних ділянок, приватизація яких заборонена законодавством
Які землі не можна приватизувати
Землю в Україні можна приватизувати з 1992 року, повідомляє 24 Канал, а більшість власників отримали свої ділянки з мінімальними витратами на оформлення документації, без оплати за саму землю. Однак для земель деяких категорій діє заборона на приватизацію.
Читайте також Чи може УБД отримати земельну ділянку позачергово у 2025 році
Заборонена безоплатна приватизація державних та комунальних земель, що вільні від забудови або не були передані у користування раніше. З жовтня 2022 року Законом № 2698-IX внесено зміни до підпункту 5 пункту 27 розділу X Земельного Кодексу України.
Важливо! Заборонена сама безоплатна приватизація, а також надання дозволів на розроблення документації із землеустрою, що має на меті таку безоплатну приватизацію.
Законодавча новація має виключення, що дозволяє безоплатну приватизацію, надання дозволів та створення землевпорядної документації у таких випадках:
- Відбувається передача земельних ділянок у приватну власність власникам, що мають на ділянці розташовані об'єкти нерухомого майна, будівлі, споруди.
- Дозволено передавати у приватну власність ділянки, що були надані громадянам України у користування до набрання чинності цього Земельного кодексу, тобто до 1 січня 2002 року.
- Якщо на земельній ділянці розташований житловий, садовий, дачний будинок або гараж, власник об'єкта нерухомості вже фактично користується ділянкою, має право на безоплатну приватизацію землі у 2024 році.
Зверніть увагу! Об'єкт нерухомості має бути побудований на законних підставах, самовільно побудовані споруди не є підставою для приватизації землі.
Об'єкти нерухомості повинні мати:
- технічний паспорт;
- документи, що посвідчують право власності на нерухомість;
- Витяг з ДРРП, що підтверджує державну реєстрацію права власності.