Збитки на майже 3 трильйона: яка частина екосистеми постраждала найбільше

4 листопада 2024, 12:33
Читать новость на русском

З лютого 2022 року в Україні зафіксували понад 6000 екологічних злочинів, а сума збитків перевищує 2,6 – 2,7 трильйона гривень. Найбільшого негативного впливу викиди забруднювачів та бойові дії завдали українським ґрунтам.

Чому ґрунти найбільше постраждали від війни

Українські ґрунти за результатами війни є найбільш постраждалим середовищем, передає 24 Канал. Така ситуація склалася тому, що все, що потрапляє у повітря та воду, в результаті осідає у ґрунтах і залишається там надовго.

Читайте також Екоцид і ядерний шантаж: яких збитків Росія завдає українському довкіллю

Одним з найнебезпечніших забрудників є міни. На розмінування всіх територій України, де закладені мінні поля, можуть піти сотні років. Крім того, території, де відбувались бойові дії, заражені також хімічними речовинами від вибухів боєприпасів та від зброї.

Це буде потребувати великого часу по оцінці ситуації, оскільки землі виходять з обігу. Крім того, очищення, так звана деконтамінація земель, – це доволі коштовна процедура,
– зазначає представник Центру екологічного моніторингу у Дніпрі, голова громадської організації "Зелений світ" Олексій Ангурець.

Якщо дослідження покажуть значні забруднення ґрунтів, то на їх очищення підуть десятки років. Крім того, для очищення ґрунту необхідні досить значні кошти з бюджету країни.

Також значного руйнування зазнали верхні шари ґрунтів. Це як порушило екосистему, сформовану в них за сотні років, так і унеможливило ведення сільськогосподарської діяльності.