В Україні третій тиждень дорожчають тепличні огірки: у чому причина

28 жовтня 2024, 22:00
Читать новость на русском

Джерело:

East Fruit

За минулий тиждень тепличні огірки подорожчали на 24%, досягши при цьому семирічного максимуму. При цьому ціни продовжують зростати.

Чому огірки сильно здорожчали

За словами операторів ринку, ціни ростуть через дефіцит даних овочів у країні, оскільки пропозиція цієї продукції у місцевих комбінатах дуже обмежена. Водночас попит на тепличні овочі з боку покупців залишається стриманим, але при цьому стабільним, говорять аналітики East Fruit.

Читайте також Чи сягне картопля 50 гривень за кілограм: у Мінагро зробили заяву

В умовах, що склалися, продавці отримали можливість і надалі підвищувати відпускні ціни на наявні партії огірків. Ближче до вихідних вони реалізують цю продукцію в діапазоні 80 – 100 гривень за кілограм (1,94 – 2,42 долара за кілограм), що в середньому на 24% дорожче, ніж наприкінці минулого тижня.

Важливо! Нинішні ціни на тепличні огірки в Україні є найвищими, як мінімум, за останні 7 років моніторингу. Позитивні цінові тенденції у цьому сегменті утримуються на ринку вже третій тиждень поспіль.

За словами імпортерів, багато хто з них уже готується розпочати масові закупівлі огірків у Туреччині, посилаючись на суттєве скорочення пропозиції з українських господарств. Традиційно імпортні огірки починають надходити на внутрішній ринок, починаючи з другої половини жовтня, коли пропозиція овочів місцевого виробництва різко скорочується. Максимальні обсяги цієї продукції із зовнішніх ринків в Україну надходять традиційно протягом перших двох зимових місяців, коли внутрішнє виробництво практично відсутнє.

Крім того, сьогодні тепличні огірки в Україні вже пропонують в середньому на 29% дорожче, ніж за аналогічний період минулого року. При цьому експерти не виключають, що тепличні комбінати будуть і надалі робити спроби підвищувати ціни на свою продукцію за умови збереження поточних темпів збуту. На їхню думку, зростання цін у цьому сегменті зупиниться лише з початком поставок в Україну перших об’ємних партій огірків із зовнішніх ринків.