Зараз ще навіть не пік цін: вартість овочів продовжить і надалі зростати
Джерело:
УПЧерез спекотну та суху погоду лише картопля втратила від 20% до 50% врожаю, а іноді й більше. У решти овочів також цьогоріч сильно впала врожайність через відсутність опадів.
Чому дорожчають овочі
Восени 2024 року ціни на овочі в Україні серйозно вдарили по кишені, а навколо картоплі взагалі виник ажіотаж, повідомляє УП. Однією з головних причин ситуації, що склалася, стала спекотна погода та відсутність опадів.
Читайте також Фрукти та овочі в Україні продовжують дорожчати: актуальні ціни на продукти станом на зараз
З липня та до початку вересня на більшості територій України або не було опадів, або їх було недостатньо. Липнева спека спричинила колосальні втрати. Через посуху багато чого втратили, багато чого не проросло. Вона вплинула як на овочі, які вирощувалися в цей період, так і на закладання нового насіння, наприклад капусти або моркви, яка збирається зараз,
– розповів заступник Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.
Ситуацію з овочами не врятували навіть такі заходи, як полив, а також додаткові плівки та сітки на теплицях.
Капуста, мабуть, найбільше постраждала, далі йде картопля та на третьому місці за втратами – цибуля. Але цибулі насадили дуже багато, тому навіть незважаючи на втрати, пропозиція перевищує попит цьогоріч,
– пояснив керівник проєкту "АПК-інформ: овочі та фрукти" Олександр Хорєв.
За його словами, українські виробники тільки картоплі втратили від 20% до 50%, а то й більше.
Марчук також зазначив, що багато фермерів переорієнтувалися на інші культури, які приносять більше прибутку, що також зіграло свою роль у підвищенні цін на продукти. До того ж частину якісних овочів заклали на зберігання, щоб поступово продавати та заробити пізніше.
Хорєв вважає, що така стратегія може виявитися програшною, адже в умовах дефіциту на ринок швидше зайде імпортний товар. Варто очікувати подальшого зростання цін на овочі до весни.
За словами Марчука, пік зростання фактичних цін ми ще не відчули. Тенденція така, що в листопаді-грудні цінова пропозиція зростатиме, якщо тільки не відбудеться занадто велике заміщення імпортом.