Як не отримати штраф: скільки дров можна заготовити взимку
Останні кілька тижнів суспільство бурхливо обговорює законопроєкт щодо штрафів за незаконну заготівлю дров. Втім, у будь-якому разі кожен, хто використовує дрова для опалення, повинен знати, скільки дров можна зберігати без загрози штрафу.
Скільки дров можна зберігати вдома, щоб не отримати штраф
Законопроєкт, що навів галасу у суспільстві передбачає адміністративну та кримінальну відповідальність за зберігання, перевезення та збут дров без належних документів, розповів адвокат Святослав Ліфтянник у коментарі 24 Каналу. Українці можуть обійтися як штрафом, так і судовим позовом.
Читайте також Приватизації землі до 2028 року бути: Зеленський нарешті погодив довгоочікуваний закон
Водночас вдале проходження холодної пори року є наріжним каменем як для України в цілому, так і для кожного домогосподарства окремо.
Перше, що варто розуміти, що невдоволення виникло через закон від першого читання, який передбачав кримінальну відповідальність за зберігання, перевезення та збут дров обсягом понад 5 кубів. Проте у другому читанні закон змінили – замість позбавлення волі буде лише штраф, а кількість дров має вимірюватися у їх вартості,
– пояснює адвокат.
Наразі середня ціна куба дров становить 1 700 гривень. Відповідно, межі допустимих норм дозволяють українцям запастися близько 17 кубами деревини на зиму.
Важливо! Віднині варто зберігати квитанції про купівлю деревини, аби уникнути проблем із правоохоронними органами.