Який розмір податку на земельний пай у листопаді 2024 року
Сплата земельного податку є обов'язковою для землевласників та постійних землекористувачів. Розмір ставки ж визначається для кожного паю окремо з врахуванням багатьох чинників.
Де дізнатись суму податку на землю
Суми плати за землю нараховуються фізичним особам органами контролю, повідомляє 24 Канал. Працівники цих органів надсилають платникам повідомлення-рішення до 1 липня поточного року, разом з детальним розрахунком суми плати за землю.
Читайте також Часу є до 2028 року: українцям радять приватизувати паї
Податкові повідомлення-рішення щодо сум можна переглянути після їхнього формування в меню "ЕК для громадян" приватної частини Електронного кабінету. Для цього треба використати електронний підпис. Також суму можна перевірити через вебпортал Державної податкової служби.
Зверніть увагу! Сільські, селищні, міські ради та ради об'єднаних територіальних громад встановлюють розміри ставок цього податку виключно в межах, визначених Податковим кодексом України та затверджують їх своїм рішенням щороку до 15 липня.
Нарахування земельного податку фізичним особам здійснюють податкові органи за місцем знаходження земельної ділянки на підставі даних Державного земельного кадастру з урахуванням бази оподаткування земельним податком та обчислюють суми земельного податку, надсилають або вручають особисто платнику за місцем його реєстрації до 1 липня поточного року повідомлення-рішення. Своєю чергою, фізичні особи сплачують земельний податок протягом 60 днів з дня вручення повідомлення – рішення.
Які чинники визначають розмір ставки податку
Ставка податку за земельні ділянки, для яких провели нормативну грошову оцінку, не має перевищувати 3% від її суми:
- для земель загального користування – не більше ніж 1% їхньої нормативної грошової оцінки;
- для сільськогосподарських угідь – не менше ніж 0,3% та не більше ніж 1% їхньої нормативної грошової оцінки;
- для лісових земель – не більше ніж 0,1% їхньої нормативної грошової оцінки.
Якщо ділянки розташовані за межами населених пунктів або в межах населених пунктів, але якщо їх нормативна грошова оцінка не проводилася, ставка податку для них встановлюється у такому розмірі:
- не більше 5% від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області;
- для сільськогосподарських угідь – не менше 0,3% та не більше 5% нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області;
- для лісових земель – не більше 0,1% нормативної грошової оцінки площі ріллі по області.
Важливо! Інваліди, багатодітні батьки, пенсіонери та ветерани війни та деякі інші категорії громадян звільнені від сплати земельного податку.