Укр Рус
3 квітня, 08:00
3

Хто є власником землі під приватним будинком

Основні тези
  • Законодавство України передбачає, що право власності на земельну ділянку під будинком переходить до нового власника нерухомості без зміни цільового призначення, коли об'єкт нерухомості набувається у власність.
  • Іноземці можуть набувати права власності на земельні ділянки несільськогосподарського призначення, якщо вони володіють об'єктами нерухомості, розташованими на цих ділянках.
Чия земля під приватним будинком Чия земля під приватним будинком

Законодавство України передбачає принцип єдності будинку та ділянки, на якій він розташований. Він повноцінно запрацював в Україні 3 роки тому.

Хто володіє землею, на якій розташований будинок

Стаття 377 Цивільного кодексу України передбачає, що до особи, яка набула право власності на об'єкт нерухомого майна, право власності на який зареєстровано у визначеному законом порядку, одночасно переходить право власності або право користування земельною ділянкою, на якій розміщений такий об'єкт, передає 24 Канал із посиланням на Цивільний кодекс України.

Читайте також Яка відстань від сусідського паркана до вашого дерева має бути

У цей час не відбувається зміни її цільового призначення в обсязі та на умовах, встановлених для попереднього власника земельної ділянки, у порядку та на умовах, визначених законодавством.

У статті 120 Земельного кодексу України визначено, як саме відбувається перехід права на земельну ділянку у разі набуття прав власності на розміщений на ній будинок, його господарського відання, оперативного управління ним (крім багатоквартирного будинку).

Як передається право власності на ділянку

Набувають право власності на земельні ділянки на підставі придбання:

  • за договором купівлі-продажу, ренти, дарування, міни, іншими цивільно-правовими угодами;
  • у разі безоплатного передання із земель державної та комунальної власності;
  • у разі приватизації земельних ділянок, що були раніше надані особам у користування;
  • у разі прийняття спадщини;
  • у разі виділення в натурі (на місцевості) належної їм земельної частки (паю).

Іноземці та особи без громадянства можуть набувати права власності на земельні ділянки несільськогосподарського призначення у разі придбання у власність об'єктів нерухомого майна, що розташовані на земельних ділянках.

Важливо! Якщо фізична або юридична особа приватного права набуває у власність жилий будинок (крім багатоквартирного), розміщений на земельній ділянці, що перебуває у приватній власності попереднього власника, право власності на таку земельну ділянку одночасно переходить до набувача об'єкта нерухомого майна без зміни її цільового призначення.

Водночас якщо попередньому власнику належала частка на земельну ділянку у праві спільної власності, до нового власника нерухомого майна переходить право власності на таку частку земельної ділянки. Аналогічно відповідна частка земельної ділянки переходить у право власності набувачу об'єкта нерухомого майна в разі набуття ним частки у справі спільної власності такого майна.