Акція #ЯнеБоюсьСказати показала масштаби насильства, – експерт
Лише за кілька днів існування хештегу #ЯнеБоюсьСказати мільйони користувачів розповіли те, чого більшість із них не говорила вголос.
"Cтало зрозуміло маштаби злочину. Те, що людина здатна про це говорити, і те що це сталося масово, несе полегшення. По-перше, ти розумієш, ти не один. По-друге, що такі події можуть статися з будь-ким. По-третє, це показує, що неправий кривдник, а не я", – розповіла психолог Катерина Гольцберг.
Сьогодні кожна третя жінка в Україні страждає від насильства. І лише 10 відсотків потерпілих звертаються за допомогою до поліції.
Директор департаменту ГО "Ла Страда – Україна" Альона Зубченко пояснила, що жінкам заважає страх винести сміття з хати. Також вони соромляться або взагалі не розуміють, що над ними чинять насильство. Або ж не вірять, що їхніх кривдників покарають.
"Дуже сподіваємося на ратифікацію Стамбульської конвенції. Вона криміналізує домашнє насильство. Ми дуже сподіваємося, що цей крок хоч якось допоможе жінкам відчувати себе безпечніше, а кривдникам відчувати те, що відповідальність за їхні вчинки є. Тому що зараз це адмінпроступок є, або адмінарешт до 15 діб або виправні роботи", – розповіла експертка.
Читайте також: Новий тренд у Twitter: іронічна акція проти домагань
Нагадаємо, #ЯнеБоюсьСказати – флешмоб, який підірвав соціальні мережі величезною кількістю жахливих історій про насильство. У Facebook дописувачі діляться сумними оповідями про своє минуле й теперішнє.
Автор: Маріам Оганнисян, Софія Кочмар