Amnesty International не визнавала Савченко й Сущенка в'язнями сумління свого часу, – Фейгін
За всю історію існування Amnesty International скандалів було дуже багато. Стосовно України, за останні 9 років ця організація завжди висловлювалась дуже дивно.
Про це 24 каналу розповів російський опозиціонер та правозахисник Марк Фейгін. Він також зазначив, що у той час, коли він захищав українських політв'язнів, то двох не визнали в'язнями сумління.
Читайте також У звіті Amnesty International використали свідчення, надані під тиском
Це були Савченко та Сущенко, всі аргументи, які вони наводили – були більш ніж вигадані, каже Фейгін.
В'язень сумління (англ. prisoner of conscience) — особа, яку переслідують і часто ув'язнюють за мирне висловлювання своїх політичних поглядів. Цей термін був введений в обіг на початку 1960-х засновником організації Міжнародна амністія британським юристом і правозахисником Пітером Бененсоном.Як на мене, підстав, аби не давати такий статус цим в'язням – не було, але у свій час, вони цього не зробили,
– пояснює правозахисник.
Із Сущенко була цікава ситуація, каже Фейгін – його звинувачували у шпигунстві, він був журналістом. Але з огляду на звинувачення, матеріали були засекреченими, тому Amnesty International не надали йому такий статус, бо "не могли ознайомитись із даними слідства", підсумував Марк Фейгін.
Детальніше про скандальних Amnesty International: дивіться відео