Amnesty International збирається тиснути на уряд України через безкарність міліції

11 лютого 2014, 20:56
Читать новость на русском

Правозахисна організація Amnesty International розпочинає кампанію проти безкарності правоохоронців в Україні.

Про це йдеться у заяві організації.

"Починаючи з 21 листопада 2013 року сотні людей постраждали від рук міліціонерів під час Євромайдану – низки антиурядових протестів у Києві та інших містах України. Щонайменше четверо осіб загинули за час протестів, деякі протестувальники були викрадені невідомими особами і піддані тортурам, а один зі зниклих був знайдений мертвим", - пишуть правозахисники.

Вони наголосили, що будуть надсилати петиції і проводити акції, аби вплинути на українську владу.

Читайте також: Напади в Україні триватимуть, доки існує безкарність, - Amnesty International

"Члени та прихильники Amnesty International у всьому світі будуть створювати тиск на український уряд через написання листів та петицій, проведення публічних акцій та лобіювання", - пояснили у Amnesty International.

Кампанія закликає українську владу рішуче діяти та продемонструвати неприйнятність довільного і зловмисного застосування сили та вчинення інших порушень прав людини, а також готовність застосовувати дисциплінарні та кримінальні заходи у разі потреби.

Amnesty International серед іншого закликає владу України забезпечити справедливість в окремих справах жорстокої поведінки правоохоронців під час Євромайдану. Крім того, українську владу закликають повною мірою співпрацювати з міжнародними розслідуваннями порушень прав людини під час Євромайдану.

Правозахисники вимагають створити постійний незалежний механізм для розслідування скарг на жорстоке поводження зі сторони міліції.

У кампанії беруть участь 15 країн: Австрія, Канада, Чехія, Франція, Італія, Молдова, Нідерланди, Польща, Словаччина, Іспанія, Швеція, Швейцарія, Туреччина, Україна, США.

Довідка: Amnesty International - всесвітній рух, що об’єднує понад три мільйони людей із більш ніж 150 країн і регіонів, які виступають за припинення грубих порушень прав людини.