Amnesty International: Українська символіка в Криму прирівняна до екстремістських проявів
Про річницю анексії Криму: викрадення, арешти та напади на критиків влади у Криму розповів гість студії Телеканалу новин "24" – дослідник Amnesty International по Україні Красимір Янков.
За його словами, зараз у Криму дуже важко висловлювати свою думку, якщо вона суперечить офіційній лінії нинішньої влади. І ця влада за останній рік намагається залякувати суспільство незадоволених.
Кримські татари, які залишились у Криму, беруть на себе удар у різноманітних сферах, – сказав Янков.
Останнім витком залякування було створення організації, яка займалась арештами, обшуками та викраденнями виключно кримських татар.
Говорити у Криму, як він розповів, на українській мові можна, але наслідки не найкращі. До прикладу, у річницю дня народження Т. Шевченка проходив проукраїнський мітинг. Після мітингу деяких активістів арештували та присудили їм виправні роботи.
Якщо Україна визнає юрисдикцію Міжнародного суду на своїй території, то перший крок до зацікавлення Міжнародного суду Кримом та сходом України, буде ратифікація Міжнародного римського статуту, який є основним документом Міжнародного кримінального суду.