Антикорупційний комітет парламенту набув іменитих радників

9 вересня 2017, 13:19
Читать новость на русском

Імениті європейські прокурори відтепер радитимуть українцям, як подолати корупцію. Сьогодні при комітеті парламенту з протидії корупції створили Міжнародну антикорупційну раду. Серед радників і той, хто посадив 150 топ-посадовців Гватемали.

Він посадив за грати 150 чиновників Гватемали включно з президентом та звинувачував у корупції Берлусконі. Тепер іспанський прокурор Карлос Кастресана даватиме поради депутатам-антикорупціонерам. До ради комітету також увійшли гендиректор Європейського управління боротьби з шахрайством Джованні Кесслер та спеціальний представник із контртероризму в Мінюсті Данії Мартін Кройтнер.

Вони практики. За ними стоять великі інституції правоохоронні, це не політики, не науковці, не дипломати, це люди, які відправляли і відправляють за грати топ-посадовців,
– сказав голова антикорупційного комітету ВРУ Єгор Соболєв

Досвідом успішної боротьби з корупцією ділиться радниця генпрокурора румунського НАБУ Анка Юрма. Там лише за останні три роки за хабарі і відкати посадили брата екс-президента, п'ятьох генералів, двох лідерів партій, 16 міністрів, двох прем'єрів і 25 депутатів. А колись країну вважали найкорупційнішою в Європі.

Читайте також: Чим НАБУ займалось у серпні: майже 400 справ на понад 87 мільярдів гривень

НАБУ порушили кримінальні справи і проти українських олігархів Миколи Мартиненка та Олександра Онищенка, і проти голови податкової Романа Насірова і проти судді Миколи Чауса та голови Центральної виборчої комісії Охендовського. Однак в судах ці справи затягують, а інколи феміда ухвалює рішення, які дозволяють підозрюваним втекти. Міжнародні антикорупціонери вкотре наголошують, допоміг би спеціалізований суд.

Це очевидно політичний опір, це великі зміни. Їх можна порівняти з медициною, іноді лікування болюче, але краще зробити це швидше,
– заявив гендиректор Європейського управління боротьби з шахрайством Джованні Кесслер.

Досвідчені європейські прокурори допомагатимуть українським колегам виписати закони так, щоб хабарника було реально посадити. Також, якщо владна верхівка буде гальмувати антикорупційні ініціативи, рада при комітеті повідомлятиме про це європейській спільноті.