АП: Без згоди опозиції та суспільства Конституцію ухвалити не можна
Перепишуть і без опозиції, а от ухвалити не зможуть. Конституційна асамблея на чолі з Леонідом Кравчуком працюватиме над пропозиціями та рекомендаціями змін до Конституції України, навіть якщо опозиція не братиме в цьому участі.
Втім ухвалювати її без згоди опозиції та суспільства не зможуть - визнають в Адміністрації Президента. Оскільки зміни до Основного закону мають бути ухвалені 300 голосів у парламенті, а окремі розділи - на референдумі.
“Приймати Конституцію чи зміни до неї буде не Конституційна асамблея. Є процедура, прописана в Основному законі, діючому - це парламент, і є кілька розділів Конституції, які приймаються на референдумі. Без волі парламентарів, без волі і опозиції, в тому числі, і без волі народу не можна буде прийняти в цілому оновлений закон. Тому ніхто нікого не виключає з процесу, немає ніякого сепаратного зговору”, - запевнив заступник керівника управління конституційно-правової модернізації АП Віталій Кулик.
Опозиційні сили, що входять до Комітету опору диктатурі, вже заявили, що не братимуть участь у роботі Конституційної асамблеї.
“План такий - винести його на референдум, після цього, за наслідками референдуму, примусити його прийняти, а після цього подає Янукович в Конституційний суд, який каже що термін до нової Конституції перебування Президента на посаді не враховується, тобто вибори 2015 року проводити не можна, заради цього це робиться. Це повністю білоруський варіант”, - вважає народний депутат, фракція “БЮТ-Батьківщина” Андрій Павловський.
Процес оновлення Конституції може затягнутися до 2015 року, і до цього часу ситуація в парламенті може змінитися - сподіваються в Адміністрації Президента.