Арешт Мосійчука — це все що завгодно, крім правосуддя, — Шабунін
Про те, чи був арешт Мосійчука боротьбою із корупцією чи імітацією такої боротьби, в ефірі Телеканалу новин "24" розповів голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.
Випадок Мосійчука — не боротьба з корупцією
— Ця ситуація аналогічна із прикладом Клюєва. Тиждень не було рішення комітету, поки ми не вийшли під Парламент. Але до того часу він уже втік із країни. Тоді говорили, що погано спрацювали і в СБУ, і в митниці. А зараз усі спрацювали відмінно. Але різниця між Клюєвим та Мосійчуком у тому, що Клюєв вкрав 16 мільярдів гривень тільки на державних банках.
Тому арешт Мосійчука — не боротьба із топ–корупцією. Це що завгодно: піар, демонстрація суспільству і Заходу, що ми щось робимо, залякування опозиціонерів, але не боротьба з корупцією. Якщо продемонстроване в парламенті відео правдиве, Мосійчук має сісти.
Інші корупціонери
— На рахунках банка Януковича — "ВБР" — 103 мільйони доларів. І ще 28 мільйонів – на найближчий місяць. Але банк продають київському бізнесмену за 200 мільонів гривень — ось це вершина корупції. За це відповідають дві установи – Фонд гарантування вкладів фізичних осіб і Генеральна прокуратура.
Луценко каже, що так вони вчаться на помилках, але про позитивний результат можна буде говорити, коли за Мосійчуком піде Мартиненко, Кононенко, Пашинський, Льовочкін, тоді можна буде говорити про серйозну боротьбу. Поки не з камери затримання, а зі свого кабінету вільно звертається Кернес, дискутуючи з Міністром МВС, вся робота із Мосійчуком просто смішна.
Реформи чи фарс?
— Ми маємо реформу Прокуратури, ми маємо стосовно цього прес-релізи Адміністрації Президента. Існує 5 регіональних комісій, які займаються відбором нових прокурорів. У кожній із цих 3 людини з парламенту і 4 — з Генпрокуратури. Кого вони оберуть? Реформа скінчиться тим, що прийдуть старі прокурори, а ми їх легалізуємо.