Армія Ізраїлю потерпає від оприлюднення секретних даних
Публікація секретних даних набирає обрисів світової пандемії. Та чи не найбільше від оприлюднення таємної інформації потерпає ізраїльська армія.
При чому багато секретів стають доступні он-лайн через її ж солдатів. Інколи ненароком, а інколи зумисне. Одним кліком усе, що роками були засекречене, тепер стає доступним для мільйонів людей одночасно.
Часто оприлюднення таємних даних може обернутися загрозою для їх фігурантів. Полковник у відставці Бенці Грубер отримує погрози поштою після публікації в Інтернеті інформації про операції ізраїльської армії. Його ім’я було вказане у списку військових, які взяли участь в останній війні проти палестинських бойовиків у секторі Ґаза.
"Вони мають у списку на сайті імена більше двохсот військових. Я не думаю, що цю інформацію вони взяли із "Фейсбуку" чи інших соціальних мереж. Це дані надходять із самої армії", - каже полковник Армії Ізраїлю у відставці Бенці Грубер.
Часто це не зумисне оприлюднення секретної інформації. Сучасне покоління молодих військових не дотримується жодних правил конспірації. Це стає головним болем для командування армії.
"Сучасне покоління солдатів - молодь, яка має доступ до Інтернету та нових технологій. Це створює проблему", - каже адвокат Армії Ізраїлю Давід Бенджамін.
Як приклад - вчинок Еден Аберджил - жінки, яка служила в армії Ізраїлю. На своїй сторінці у "Фейсбуці" вона опублікувала фото полонених палестинців із зав’язаними очима. Сама Аберджил позувала на фоні в’язнів. Вчинок жінки-військовослужбовця викликав надзвичайно широкий суспільний резонанс. Незважаючи на те, що армія засудила публікацію фото, престиж збройних сил зазнав відчутного удару. Втім, незважаючи навіть на сувору заборону, у мережі продовжують з’являтися конфіденційні дані.