Армія Ізраїлю потерпає від оприлюднення секретних даних

5 січня 2011, 11:25

Публікація секретних даних набирає обрисів світової пандемії. Та чи не найбільше від оприлюднення таємної інформації потерпає ізраїльська армія.

При чому багато секретів стають доступні он-лайн через її ж солдатів. Інколи ненароком, а інколи зумисне. Одним кліком усе, що роками були засекречене, тепер стає доступним для мільйонів людей одночасно.

Часто оприлюднення таємних даних може обернутися загрозою для їх фігурантів. Полковник у відставці Бенці Грубер отримує погрози поштою після публікації в Інтернеті інформації про операції ізраїльської армії. Його ім’я було вказане у списку військових, які взяли участь в останній війні проти палестинських бойовиків у секторі Ґаза.

"Вони мають у списку на сайті імена більше двохсот військових. Я не думаю, що цю інформацію вони взяли із "Фейсбуку" чи інших соціальних мереж. Це дані надходять із самої армії", - каже полковник Армії Ізраїлю у відставці Бенці Грубер.

Часто це не зумисне оприлюднення секретної інформації. Сучасне покоління молодих військових не дотримується жодних правил конспірації. Це стає головним болем для командування армії.

"Сучасне покоління солдатів - молодь, яка має доступ до Інтернету та нових технологій. Це створює проблему", - каже адвокат Армії Ізраїлю Давід Бенджамін.

Як приклад - вчинок Еден Аберджил - жінки, яка служила в армії Ізраїлю. На своїй сторінці у "Фейсбуці" вона опублікувала фото полонених палестинців із зав’язаними очима. Сама Аберджил позувала на фоні в’язнів. Вчинок жінки-військовослужбовця викликав надзвичайно широкий суспільний резонанс. Незважаючи на те, що армія засудила публікацію фото, престиж збройних сил зазнав відчутного удару. Втім, незважаючи навіть на сувору заборону, у мережі продовжують з’являтися конфіденційні дані.