Арнольд Шварценеггер: Містер Олімпія, Термінатор, Губернатор
"Їж синку кашку, будеш великим і сильним". Хто хоча б раз у дитинстві не чув цього від своєї матері чи батька, коли вередував під час сніданку? У Сполучених Штатах Америки, починаючи із 70-х років батьки додавали - "будеш великим і сильним, як Шварценеггер".
Малого Арнольда, який зростав у бідній родині військового полісмена не треба було так припрошувати. Хлопець лише в армії міг щодня поласувати м’ясом. А бажання якомога швидше подорослішати і залишити батьківське гніздо зародилось заледве хлопець звівся на ноги.
"Я був тим, хто не корився, чию волю не можна було зламати. Тому я став бунтарем. Кожного разу, коли мене били, коли хтось казав - ти цього не зможеш, я відповідав - залишилось зовсім недовго, я поїду звідси. Я хочу стати багатим. Я хочу стати кимось".
Слід сказати великий мрійник суттєво перестарався. Шварц, як його уже називали за океаном, став справжнім ідолом, зразком для наслідування, прикладом успішної людини, яка сама себе зробила, насамперед у спорті.
Документальна стрічка “Pumping Iron”, де уже шестиразовий “Містер Олімпія” відкриває секрети успіху своїх м’язів і перемог, стала культовою, а юнаки у штатах, то що там у штатах, і у Радянському Союзі, мріяли накачати хоча б десяту частину того, що демонстрував могутній австрійський парубок.
Австрійцем Арнольд, щоправда, був лише за походженням, день, коли отримав американське громадянство знаменитий бодібілдер називає одним із найщасливіших у його житті.
А де ще, як не у країні, одержимій американською мрією і сповідуванням демократії Шварценеггер міг досягти усього, чого досяг. Досяг, взявши на озброєння досвід своїх кумирів - Рега Парка і Стіва Рівза - спортсменів, які колись спробували себе у кіно.
Знаменитий комік Робін Вільямс колись пожартував – “Мабуть лише знаменита Коллі Лессі вимовила менше слів у кінематографі”.
Жахливий акцент і, м’яко кажучи, відсутність акторської майстерності зовсім не лякали продюсерів. "Геркулес в Нью-Йорку", епопея про пригоди "Конан-Варвара", "Командо", "Руда Соня", ну і звісно "Термінатори".
Уже до 30 років ролі хлопця, що товче пики і стріляє зі всього, що потрапить до рук, зробили "австрійського дуба" мільйонером.
На початку XXI століття уже “дідусю”, який розміняв шостий десяток, творці "Термінатора-3. Повстання машин" запропонують Шварцу рекордний в історії кінематографу гонорар - понад 30 мільйонів доларів. Арнольд погодився, невагаючись, все таки - вибори, недешева штука.
Під гаслами "Говернатор" і "Повстання кандидата" Шварценеггер стає першим губернатором Каліфорнії із неамериканським корінням за останні півтора століття і править довгих 8 років. Політична кар’єра Арнольда чимось нагадує акторську. Він популярний і водночас якийсь неоднозначний, у нього багато прихильників і багато ворогів.
Який губернатор не мріє стати президентом. Шварценеггер став, щоправда лише у кількох кінострічках та знаменитих "Сімпсонах". Підкорити чергову вершину, яких здолав чимало, не дозволив пунктик в американській Конституції.
Не став Шварценеггер і зразковим сім’янином. На старості років дружина, із якої готувався відсвяткувати “срібне весілля”, яка народила чотирьох дітей, розказала усьому світу і про роман "термінатора" із хатнею робітницею, і про позашлюбну дитину. Тепер Шварценеггер, який на блакитних екранах не раз рятував світ, відчайдушно рятує свій шлюб і банківський рахунок. Подейкують, що розлучення із Марією Шрайвер може коштувати Арні чеку на суму із вісьмома нулями.
Зараз Шварценеггеру - 64, його знають усі і усюди. Знають різного, як актора, політика, багатого, успішного, скандального. А як хотілось би відмотати життя на років так 40 назад, у часи "Містера Олімпії", людини із тілом Геркулеса. Все таки спорт - це те, що йому вдавалось найкраще, стихія до якої він уже ніколи не повернеться, це ж життя, а не кіно.