Асоціація ветеранів підрозділу "Альфа" святкує 15-річчя
Міжнародна асоціація ветеранів підрозділу антитерору святкує 15-річчя. Ще вчора багато хто зі спецпризначенців міг виконувати найбільш секретні бойові завдання.
За цією операцією спостерігала вся країна. Знешкодження Аслана Дикаєва та його спільника, які забарикадувалися в одному з одеських готелів, затягнулося на понад 4 години. Ветерани "Альфи" промахів молодших колег не визнають.
“Спецназ МВС протягом 3 годин намагався виконати поставлене перед ними завдання. Там був і “Сокіл”, і “Беркут”, і внутрішні війська, але, на жаль, вони це завдання виконати не змогли, а “Альфа” врятувала становище. Наш Одеський підрозділ протягом 30 хвилин виїхав і поставлені завдання виконав”, - сказав президент Міжнародної асоціації ветеранів "Альфа" Сергій Скорохватов.
Він перераховує власні нагороди і згадує минуле. Геннадій Зайцев керував радянською "Альфою" 14 років. Каже, завдання спецпризначенців у Росії після розпаду СРСР не змінювали. Вони ідентичні - з дня створення групи “А” у далекому 1974-му.
“Вона постійно у воюючому стані. Кавказ турбує і зараз”, - каже екс-керівник антитерористичної групи "А" Геннадій Зайцев.
Українській "Альфі" роботи додали наприкінці 1993-го. Законодавчо управлінню "А" доручили забезпечувати безпеку фігурантів кримінального судочинства та правоохоронців. Нині спецпризначенці часто беруть участь у затриманні відомих осіб, зокрема брали під варту Юрія Луценка.
Службою в “Альфі” пишається тепер вже полковник запасу Анатолій Медведєв. За 14 років у спецпідрозділі пам’ятні йому нерезонансні затримання, а зокрема супровід морем перших гривень, які друкували за кордоном.
Загалом в Міжнародній асоціації ветеранів підрозділу антитерору "Альфа" більше 1200 бійців. Половина з них і зараз служать в найсекретнішому спецпідрозділі на теренах СНД.