Атаки на міністра Омеляна носять замовний характер, – ЗМІ

1 грудня 2016, 15:02
Читать новость на русском

Народні депутати Максим Поляков та Віталій Купрій проводять замовну кампанію по дискредитації міністра інфраструктури Володимира Омеляна.

Про це пише "Обозреватель".

"Як показує моніторинг ЗМІ за кілька тижнів, найбільшою активністю в критиці галузі, найбільш гучними заявами запам'яталася група депутатів "Депконтролю", причому роль її неформального лідера грає нардеп Максим Поляков... Ці атаки на "Укрзалізницю" і міністра Володимира Омеляна явно носять замовний характер і проводяться із залученням професійних "солдат інформаційних воєн", – пише "Обозреватель".

За інформацією видання, Поляков і Купрій входять до міжфракційного депутатського об'єднання "Депутатський контроль" і неодноразово брали участь в кампаніях по дискредитації чиновників і керівників підприємств. Автори розслідування впевнені, що атаки "Депконтролю" на Володимира Омеляна викликані конфліктом міністра з іншим представником депутатського об'єднання Борисом Козирем, який "тривалий час щільно опікується операторами Миколаївського морського торгового порту". В результаті, штучно розігрівається скандал навколо продажу іноземному інвестору буксирів в Одеському порту або "запускається качка про супер знижку на транзит для російських компаній".

Ця практика існує досить давно, напевно, більше 10 років. Це один із способів, скажімо так, нецивілізованого лобізму і допомоги в отриманні якихось економічних преференцій для окремих людей, підприємств або фінансово-промислових груп. Ми всі знаємо, що за депутатські запити платять гроші. На жаль, з цим явищем поки ніхто не бореться,
– коментував директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала.

"Обозреватель" зазначає, що для Максима Полякова така діяльність є звичною справою ще з часів роботи в Черкаській області, де "депутат користується стійкою репутацією рейдера". "Найяскравішою в послужному списку Полякова та його колег є кампанія з дискредитації голови правління ПАТ "Укргазвидобування" Олега Прохоренко, як тільки той почав докорінно міняти систему закупівель на держпідприємстві", – пишуть автори розслідування.

На їхню думку, корпоративні конфлікти є для депутата основним джерелом доходу. При офіційному щомісячному доході близько 6 тисяч гривень, Поляков зберігає в готівці понад 250 тисяч доларів і 650 тисяч гривень. Також володіє декількома дорогими годинниками і брендовими ювелірними виробами.

"За час роботи у Верховній Раді Поляков відвідав менше половини парламентських засідань, зосередившись на своїй "антикорупційній" діяльності. Бізнесом він ніколи не займався, всю свою трудову діяльність, в основному, перемежовував державною працею з викладанням. Ймовірно, депутатські запити і нескінченна активність в Facebook, все ж непогано оплачується з неофіційних джерел", – йдеться в статті.

Раніше міністр інфраструктури Володимир Омелян повідомив, що став жертвою "брудної" кампанії. "Кілька PR-агентств за великі гроші пропонують розмістити замовні статті проти Омеляна і міністерства інфраструктури. Публічна антикампанія набирає обертів. Оскільки компромат відсутня, доводиться його вигадувати, притягувати за вуха, поєднувати неможливе з неймовірним", – заявив міністр.