Автор "антибандерівського" закону розповів про "звірства" українців над поляками

8 лютого 2018, 13:28
Читать новость на русском

Депутат польської партії Кукіз'15 Томаш Жимковський, який є автором скандальної поправки про покарання за "бандерівські злочини" до скандального закону про Інститут національної пам'яті , заявив, що Україна "не приймає правду" про те, ким насправді були "бандерівці", і "намагається нав'язати своє помилкове бачення історії".

Про це він заявив у програмі "Wolne głosy", передає Telewizjarepublika.pl.

Читайте також: "Антибандерівський закон" Польщі є ударом в спину воюючій Україні, – Парубій

Політик розповів, що дуже радий через те, що президент Польщі Анджей Дуда підписав закон "Про внесення поправок до закону про Інститут Національної пам'яті.

На його думку, українська сторона не приймає правду про те, ким насправді були бандерівці. Також Жимковський зазначив, що не розуміє, чому в Україні так багато людей обожнюють Степана Бандеру, оскільки, за його словами, "жертвами УПА були також українці".

"Близько 5 тисяч українців були вбиті самими українцями. Якщо вони не були вбиті німцями, то вони гинули від рук українських націоналістів", – сказав він, додавши, що найбільше жертв було серед поляків, а на другому місці були євреї.

Читайте також: Експерт розповів про роль Росії в прийнятті "антибандерівського" закону

Політик наголосив, що Український Інститут Національної пам'яті, який заборонив ексгумацію польських поховань, насправді порушує міжнародне право.

"Кожна людина має право бути похованою... Ці люди досі як тварини лежать в колективних могилах. Часто українці роблять сміттєзвалище у тих місцях, де лежать (в могилах) поляки", – сказав Жимковський.

Окрім того, депутат розповів, що коли був кілька днів у Львові, то бачив червоно-чорний прапор частіше, ніж синьо-жовтий прапор України.

26 січня Сейм Польщі підтримав закон про заборону пропагування у Польщі ідеології українських націоналістів. Закон про кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів стосується лише тих, хто публічно заперечує ці події, і не стосується дослідників. 1 лютого закон про "заборону бандерівської ідеології" ухвалив Сенат Польщі. 6 лютого президент Анджей Дуда підписав скандальний закон.