Автосалон Верховної Ради: на чому їздять і що ховають депутати

15 квітня 2016, 12:01
Читать новость на русском

Паркінг біля будівлі Верховної Ради України нагадує виставку елітного автопрому. Хоча, якщо подивитися декларації народних обранців та офіційні реєстри, все мало б виглядати не так яскраво...

Стоянка на вулиці Грушевського, 5 справді вражає: тут є останні моделі Mercedes, Аudi, BMW, Сadyllac... Втім, депутати, котрі скрізь і всюди декларують відкритість, розповідати про свої автовподобання не поспішають. Звичайно, ставити всіх в один ряд ми не маємо права, однак у деяких випадках справа доходить до абсурду.

Експерт Центру протидії корупції Антоніна Волкотруб пояснює, що публічні діячі часто реєструють транспортні засоби на юридичних осіб, щоб не вказувати їх у документах.

Депутатам не заборонено володіти часткою статутного капіталу – скажімо, акціями акціонерного товариства. Вони це декларують, але їм не хочеться показувати, що окрім цього вони ще мають у власності шикарний автопарк. Депутати купують машини, ставлять на баланс юридичних осіб, але користуються самі. Таким чином, у них немає потреби пояснювати звідки взявся дорогий Lexus при зарплаті 5-6 тисяч гривень,
– говорить Волкотруб.

Аби знайти конкретні приклади подібних маніпуляцій, сайт "24" заглянув у графу "Транспортні засоби" в деклараціях про доходи керівників фракцій і депутатських груп ВР, а також звірив ці дані з реєстром власників транспортних засобів на сайті Міністерства внутрішніх справ. Отже...

Юрій Бойко, голова фракції "Опозиційний блок"

У декларації Бойка написано, що в його власності перебуває Mercedes GL4500 (2006 року випуску) та ВАЗ 2101 (1978). Разом з тим в реєстрі транспортних засобів записано, що Бойко володіє лише ВАЗ 2101, згадок про Mercedes там немає.

Юрій Луценко, голова фракції БПП "Солідарність"

У декларації за 2015 рік Юрій Луценко написав, що орендує Toyota Camry (2012). У реєстрі власників транспортних засобів на Луценка не записано жодного авто.

14 березня 2016 року журналісти сайту Страна.ua зафіксували, як машина Юрія Луценка порушувало ПДД – летіла зі швидкістю 150 км/год та пересувалася смугою руху громадського транспорту. Дивіться відео!


Юлія Тимошенко, лідер фракції "Батьківщина"

У декларації Тимошенко за минулий рік не вказана власність жодним автомобілем, так само на неї не записаний жодний транспортний засіб у реєстрі МВС.

Максим Бурбак, голова фракції "Народний фронт"

У декларації Бурбака записані два автомобілі – ВАЗ 2108 (1991 року) та вантажівка DAIMLER (1988). Водночас, згідно з реєстром МВС, у Бурбака транспортних засобів немає.

Олег Ляшко, голова фракції "Радикальна партія"

У декларації Ляшка вказано, що депутат володіє позашляховиком Toyota Prado (2004 року). Натомість інформація з реєстру власників транспортних засобів суперечить декларації політика – там на Ляшка не за реєстровано жодного авто.

У липні-2012 Олег Ляшко привіз на своїй машині під ВР картоплю для Миколи Азарова. Фото Таблоїда

Олег Березюк, голова фракції "Об'єднання "Самопоміч"

Декларація Березюка за 2015 рік на сайті Верховної Ради поки відсутня, тому ми використали інформацію з декларації-2014. У документі вказано, що в депутата немає жодного засобу пересування. Така інформація співпадає з реєстром власників транспорту.

Ярослав Москаленко, лідер депутатської групи "Воля народу"

Згідно з декларацією депутата, Москаленко володіє Porsche Cayenne (2011 року). Водночас реєстр МВС вказує, що в депутата немає ніяких засобів пересування.

Віталій Хомутиннік, співголова депутатської групи "Відродження"

Хомутиннік записав у свою декларацію за 2015 рік, що володіє двома транспортними засобами: Toyota Tundra (2013 року) і Mercedes Benz класу S500 (2006). Ці самі машини внесені у реєстр МВС.

Це дані про автомобілі перших осіб Верховної Ради. Як бачите, суперечностей вистачає. Але будьте певні: в "глибинах" парламенту, де ховаються акули бізнесу і політики, подібних "нестиковок" ще більше. Сайт "24" найближчим часом продовжить тему про машини депутатів.

Читайте також: Нардеп від Порошенка придбала машину вартістю у 10 річних доходів