Азаров вимагає заборони будівництва в заплавах річок
Уряд вимагає від губернаторів областей вивчити можливості скасування вже виданих дозволів на забудову територій яким загрожує підтоплення.
За словами прем'єр-міністра Миколи Азарова, в Україні вже стало традиційним дозволяти забудову річкових заплав.
“Я прошу голів адміністрації по цьому саме питанню з’ясувати та дати уряду інформацію, хто приймав, коли приймав рішення і в якому об’ємі і що потрібно зробити, щоб відмінити всі законні рішення. Будемо судитись, органи місцевої влади повинні відмінити ці рішення”, заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров.
Азаров підкреслив, одна з причин неефективності протипаводкових заходів - це зловживання чиновників державними коштами. Також в уряді мають намір розробити комплексну протипаводкову програму. Тим часом у Чернівецькій області рахують збитки та готуються евакуювати людей, у разі повторення повені.
”Попередня сума збитків на сьогодні складає 720 млн. гривень. Якщо додати сюди ще 110 млн. гривень з 22 по 23 число - то 830 млн. гривень складає сума збитків на сьогодні”, каже голова Чернівецької ОДА Михайло Папієв.
Постраждалим від великої води мешканцям Чернівецької області вже виплатили перший транш компенсацій. Зокрема, за повністю зруйнований будинок люди поки отримали по 5 тисяч гривень, 2,5 тисячі - за будинки, які потребують капітального ремонту і по тисячі гривень отримали люди, що найменше постраждали від повеней. Тим часом, в МНС кажуть, за необхідності готові терміново відселити майже 10 тисяч людей. Вже навіть визначилися з місцями відселення.
”Сьогодні в Чернівцях була загроза підняття рівня води. Дев'ять хат навіть почали переселяти - жителів дев'яти хат. Проте вода відступила і мешканці були повернуті в свої домівки. Наразі ситуація знаходиться під контролем, хоча ситуація там непроста”, заявив міністр з питань надзвичайних ситуацій Нестор Шуфрич.
Варто зазначити, за останні 12 років Україна пережила чотири катастрофічних паводка, у 1998, 2001, два роки тому і цьогоріч. Нагадаємо, на ліквідацію наслідків підтоплень у 2008 році було витрачено майже 5 млрд. гривень.