Азербайджан заявив про ракетний удар з боку Вірменії: Єреван цього не визнає

16 жовтня 2020, 14:26
Читать новость на русском

Міноборони Азербайджану повідомило про ракетний удар, який Вірменія нібито завдала по Нахічевані та території Ордубадского району. Окрім того, в Баку заявляють про нібито вірменські обстріли по території Геранбойського, Тертерського, Агдамського, Агджабадинського і Физулинського районів Азербайджану.

Всю цю інформацію у Вірменії спростовують. Дані про обстріли поширила пресслужба Міноборони Азербайджану.

Дивіться також Азербайджан розширив контрольовану територію в Карабасі

Оперативно-тактична ракета, випущена 15 жовтня о 10:44 Збройними силами Вірменії з території окупованого Губадлинського району, розірвалася на території Ордубадского району Нахчиванської Автономної Республіки. Мирні жителі і цивільні об'єкти не постраждали,
– мовиться у повідомленні.

Зауважимо, що Нахічеванська автономна республіка – це азербайджанський ексклав, що межує з Іраном і Вірменією.

Міноборони Вірменії, своєю чергою, спростовує цю інформацію і каже, що ніякого удару по Ордубадскому району Нахічеванської автономії не було.

До цього, вранці 16 жовтня, речник Міноборони Вірменії сповістив про начебто масштабний наступ Азербайджану в північному напрямку лінії фронту в Нагірному Карабасі. Він додав, що сили Азербайджану вдалося відкинути.

Зверніть увагу!

10 жовтня сторони мали припинити вогонь, бо домовились про перемир’я. Втім, тривало воно недовго, всього кілька годин, а тоді держави знову відновили бойові дії.

ЄС, НАТО, Україна та Росія закликають країни припинити бойові дії та відновити перемовини.

Коли виник конфлікт у Нагірному Карабасі?

Нагірний Карабах – регіон населений вірменами у складі Азербайджану. Боротьба за цю територію триває вже понад століття.

Поточний конфлікт фактично розпочався у 1988 році, коли Нагірний Карабах захотів вийти зі складу Азербайджанської СРСР і увійти до складу Вірменської. А наприкінці 1980-х провірменські сили за підтримки Єревана взяли Нагірний Карабах під свій контроль. Тривалий час конфлікт був замороженим, однак бойові дії відновилися 27 вересня 2020 року.