Бабы больше не нарожают: як Росія розганяє фейк щодо української біологічної зброї проти росіян
Чималі військові втрати російської армії доволі часто любили "закривати" фразою "бабы ещё нарожают". Але під час війни Росії проти України, окупанти "занепокоїлися" народжуваністю в Україні. І вирішили запустити фейк зі звинуваченнями у бік Росії.
Путін розпочав війну проти України зі словами про "денацифікацію" України. Але не виявивши тут жодних нацистів, та зустрівши чималий опір зі сторони українців, російська влада вирішили дещо "підправити" свою версію подій. Нібито в Україні вони "виявляють" лабораторії, які розробляли хімічну та біологічну зброю. А щоб "страшилка" для росіян виглядала ще більш епічно, вирішили вигадати фейк про те, що ця біологічна зброя здатна вражати лише росіян.
Читайте також Росія пробує змінити роль агресора на "жертву" й вигадала новий міф про "розіп'ятого хлопчика"
Спочатку такий фейк використало тамтешнє міноборони. Згодом його підхопили й решта росіян, кожен раз додаючи все нові "факти".
Таким відзначився і керівник "Роскосмосу" Дмитро Рогозін. Він вирішив переконати росіян, що українці не лише розробляли біологічну зброю, але вона мала ще й спеціальний вплив на репродуктивну систему жінок. А також руйнування імунітету певної нації. Ясна річ – лише росіян.
Хоча ще після першого фейку про біологічну зброю в Україні, російські біологи опублікували відкритий лист, в якому спростовували "дані" російської пропаганди. І вимагали в російських пропагандистів більше не брехати.
"Слід зазначити, що зовсім дика ідея про існування особливої "ДНК слов'ян, проти яких мала бути застосована спеціальна біологічна зброя", що мусується російськими ЗМІ, є маренням для кожного знайомого зі шкільним курсом біології. Такі заяви сягають теорій німецьких націонал-соціалістів зі своїм культом "арійської вищої раси", – йдеться у зверненні.
Та навіть заява російських спеціалістів не зупинила російських пропагандистів. І вони і далі розповсюджують фейки про біологічну зброю, яка націлена лише проти росіян.
"Виглядає це як невдалий жарт, який повторюють щодня. Перший раз це може бути смішно, а далі – сумно. Криза жанру", – відзначив журналіст Сергій Лещенко.
За його словами, за такими заявами Рогозіна може послідувати спроба перекласти на Україну демографічну кризу на Росії.