Багатонаціональний Крим святкує день народження автономії
В цей день 20 років тому більшість кримчан взяли участь у референдумі й підтримали створення автономії у складі УРСР.
Ювілей відзначатимуть впродовж чотирьох днів. Виставка народних кухонь в центрі Сімферополя, найкраща демонстрація єдності мешканців Криму - попри індивідуальну історію та традицію, багато століть ці люди живуть пліч-о-пліч.
”Дуже важливо для кожного представника етносів, які проживають в Криму, це більше 137 етносів, важливо зберегти свої витоки, історію, традиції та звичаї”, - каже заступник голови федерації греків Криму Марія Пападапулос.
За 20 років існування автономія пройшла чи не весь світовий шлях державного устрою. Кілька разів змінювалась конституція Криму та форми правління. Відродження автономії нерозривно поєднано з повернення з міст депортації кримських татар. Вважають, саме статус автономії допоміг Криму уникнути соціальних та гострих міжнаціональних конфліктів.
“Ми не повторили досвід Придністорв’я, Абхазії, автономія зіграла визначену роль. Але автономія тільки тоді буде автономією, коли кримчани відчують на своєму бюджеті, що тут є деякі переваги, поки цього не відбулося”, - каже політолог Олександр Форманчук.
Політичні сили півострова республіканське річницю відзначають мітингами та акціями.
Експерти з історії сучасності Криму тимчасом вважають, що перетворення радянської області в автономну республіку зі своєю Конституцією та органами влади за 20 років так й не вирішило всіх питань автономії. Переконують, Криму й досі не вистачає повноцінних повноважень для вирішення власних питань у всіх сферах життя, особливо в економічній. як відомо, Автономна Республіка Крим складається з 25 регіонів, в яких мешкає понад 2 мільйони осіб. Майже 60% населення півострова - росіяни, чверть мешканців Криму - українці, і 12% - кримські татари.