Барак Обама виступив з доповіддю про політику США на Близькому Сході
Як і очікувалося, відправною точкою президентської промови стали демократичні революції в регіоні.
Обама наголосив, що Вашингтон не втручався ні в близькосхідні протести, ні в заворушення в Північній Африці. Вони були закономірним явищем, реакцією на тоталітарні дії влади. Разом з тим, глава Білого дому додав, що його адміністрація вітає демократичні зміни, бо вони стосуються всього світу.
"Хоча ці країни далеко від американського узбережжя, ми розуміємо, що наше з вами майбутнє на пряму пов’язане з ними і економічно, і історично, і в сфері релігії", - каже президент США Барак Обама.
Обама почергово згадав у своїй промові усі бунтівні країни регіону. Зупинившись на Сирії, де народні заворушення в розпалі, Обама заявив, що її президент Башар Асад повинен або очолити рух до демократії, або піти і не заважати народу будувати якісно нову країну. Стратегія тиску - застаріла.
"Події останніх шести місяців ясно вказали, що репресії і залякування більше не діють. Супутникове телебачення та Інтернет відкрили вікно в інший світ. Мобільні телефони і соцмережі дозволили молоді спілкуватися і діяти як ніколи організовано. З’явилося нове покоління, що в один голос заявляє: зміни не спинити", - каже президент США Барак Обама.
Як стверджують аналітики, президент був, як завжди, красномовний, втім оминув усі гострі кути. Жодної резонансної заяви стосовно Лівії, де триває війна і гинуть люди так і не пролунало.