Бариги: хто в Криму підминає найцінніші активи
Першою під роздачу в Криму потрапила нерухомість групи "Приват". Про намір продати експропрійовані об'єкти, що раніше належали українським олігархам Коломойському і Боголюбову, нові господарі Криму оголосили ще в 2014.
Виручені від продажу кошти обіцяли віддати кримським вкладникам "Приватбанку", інфраструктуру якого окупанти теж привласнили.
Клан Шаймієвих
"Голова Республіки Крим" Сергій Аксьонов запевняв тоді, що попит є практично на усі "націоналізовані" об єкти, які будуть продані через конкурсні процедури. Та вже перші торги – з продажу елітного санаторію "Форос" – не відбулися через відсутність покупців. Переможцем наступного раунду стала громадська організація Федерація профспілок Татарстану, яка виклала за "Форос" майже півтора мільярда рублів. Її інтереси на аукціоні представляв Рустем Вахітов.
Конкурентом профспілок було ТОВ "Акар", яке більш як 20 років тому з’явилося в Севастополі водночас із представництвом Татарстану. "Акар" займався поставками нафтопродуктів, користуючись терміналом Чорноморського флоту Росії. І фірмою, і представництвом Татарстану керував Ростислав Вахітов – батько представника профспілок Татарстану Рустема Вахітова. Тож схоже, що так звані відкриті торги з продажу "Форосу" були договірними.
Насправді, за купівлею "Форосу" стоїть клан екс-президента Татарстану Мантімера Шаймієва. Таким чином він розширив свої кримські володіння. По сусідству з санаторієм розкинулася дача "Тесселі". Садиба героя війни 1812 року генерала Раєвського із розкішним парком через століття була подарована письменнику Максиму Горькому, потім була державною дачею, а останні два десятиліття її називають дачею Шаймієва.
Рідня Наришкіна
Підминати під себе активи окупованого півострова не гребують також і найвищі керівники Росії. Як інвестори в Крим уже зайшли родичі Сергія Наришкіна, спікера Держдуми – нижньої палати російського парламенту.
Державне підприємство "Завод марочних вин та коньяків "Коктебель" дерибанили ще з 90-х років. Його виробничу базу кримська влада передала в оренду. У 2012 орендаря – закрите акціонерне товариство з такою ж назвою, що й державне підприємство – визнали банкрутом. Почався процес активного продажу майна, що продовжився після анексії.
Влітку минулого року кримські чиновники оголосили, що на "Коктебель" зайде багатий інвестор. У Криму було зареєстровано ТОВ "Завод марочних вин "Коктебель". 99% капіталу в ньому належить ТОВ "Гатчинский спиртовий завод" Михайла Якубчика – горілчаного короля з Санкт-Петербурга. Ще один відсоток – його дружині Олені. Михайло Якубчик – брат дружини Сергія Наришкіна.
Так що тепер у спікера Держдуми є й особистий мотив казати, що Росія нізащо не поверне Крим Україні.
Дивіться повне розслідування "Слідство. Інфо" у відео.
Читайте також: Як Аваков приховує свою бізнес-імперію