Без черг і хабарів: Мін'юст запустив онлайн-сервіс видачі довідок для бізнесу
Виписку, довідку, витяг з Єдиного держреєстру підприємств від сьогодні можна отримувати в режимі онлайн.
Це можна зробити через спеціальний розділ "Онлайн сервіси" на оновленому сайті Міністерства юстиції. Про це під час засідання уряду в середу повідомив міністр Павло Петренко, презентуючи можливості нового порталу.
За словами Петренка, торік українці отримали майже 5 мільйонів послуг у сфері реєстрації бізнесу та майнових прав. Найчастіше отримання довідок, виписок та витягів було пов'язано з хабарництвом реєстраторів і величезними чергами, додав він.
Відтепер не потрібно буде приходити до реєстраційних офісів, щоб отримати ці документи. Відтепер ми кардинально змінюємо підходи в роботі, ми ламаємо корупційні мотиви, позбавляючись від людського фактора — ми вводимо онлайн -сервіс,
— сказав міністр.
Глава Мін'юсту також зазначив, що для одержання електронного документа не потрібні електронні цифрові підписи або інші підтвердження.
"Просто оплатіть вартість послуги карткою, отримаєте документ і роздрукуйте. Більше того, будь-який державний орган або приватна установа зможе так само зробити таку виписку онлайн", — пояснив він. Йдеться, зокрема, про отримання довідок, витягів та виписок з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій. За словами Петренка, запит можна зробити щодо будь-якої української фірми чи компанії.
"В режимі онлайн ми оплачуємо документ зі своєї картки. Вартість — 45 гривень 68 копійок плюс комісія "Ощадбанку" 3 гривні. Тобто, загалом, 48 гривень 60 копійок", — зазначив він.
Міністр висловив переконання в тому, що введення онлайн-сервісів стане основним важелем для недопущення корупції. "Всі ці реформи — це конкретні інвестиції, компанії, які прийдуть в Україну і будуть тут працювати за новими прозорим європейськими правилами", — підкреслив він.
Глава Мін'юсту також поінформував, що частина повноважень з реєстрації буде передана місцевим органам влади, нотаріусам, банкірам. Разом з тим, Петренко роз'яснив, що ті українці, які не мають доступу до мережі, зможуть отримувати послуги особисто, у нотаріусів, у банку або в реєстраційному офісі місцевої ради.
Крім того, Петренко закликав усі міністерства і відомства, які надають адміністративні послуги, максимально переходити в онлайн-режим роботи. "Ми повинні створити повноцінний спільний портал на сайті уряду за всіма електронними сервісів", — підсумував він.
У свою чергу прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк також закликав глав міністерств та громадян користуватися електронними реєстрами. "Прошу всі органи виконавчої влади переводити весь уряд на електронне управління, на спрощення надання послуг, на відкриття реєстрів, фактично на нові підходи в Україну, коли не стоять у черзі, не платять хабарі, а по найпростішій електронній системі отримують довідку", — зазначив керівник уряду.
Петренко додав, що впровадження онлайн-сервісів дає можливість Україні піднятися в рейтингу Doing Business в частині реєстрації бізнесу з 76 на 12 місце і з 59 по 35 місця — по реєстрації майна.