Без грошей та обладнання: в яких умовах українські олімпійці готуються до змагань

23 серпня 2016, 07:11
Читать новость на русском

Чимало українців слідкувала за виступами українських спортсменів на олімпійських іграх. Та мало хто уявляє в яких умовах їм доводиться щодня займатися, щоб раз в чотири роки піднятися на олімпійських місток для нагород, а навколо залунав гімн України.

Сергій Куліш на Олімпійських іграх здобув срібну медаль з кульової стрільби. Після змагань він повернувся додому, до рідних Черкас. Тепер кожен день у нього розписаний по годинах. Постійні зустрічі з чиновниками та журналістами.

Читайте також: Як в Україні зустрічали призера Олімпійських ігор

Втім, аби піднятися на п'єдестал, хлопцю довелося пройти нелегкий шлях. Свою кар'єру він починав у шкільному підвалі. Сирі стіни, тренажерний зал у коридорі та старе обладнання. Серед них і те, що старше за самого спортсмена.

Втім Сергію ще неабияк пощастило. Для підготовки до олімпіади Збірна України виділила спортсмену одну електронну установку.

Аби гідно виступити на Олімпіаді, Сергій їздив тренуватися на спортивні бази в Україні та Польщі.

Сучасному рівню не відповідає ні єдина база в Україні для стрільби. Тому шо це треба нормальний тир, кімнати відпочинку, їдальна, душові,
– розповідає директор черкаської КДЮСШ № 2 Ірина Дудник.

Зброю для виступів надала збірна. А от приціл, який коштує 800 доларів, купив за кошти меценатів.

Коли привіз медаль, то розпочався галас, всі до тебе біжать, "чим тобі допомогти". Та допомогати слід було до того,
– зазначає Сергій Куліш.

Тир, в якому тренувався Сергій, давно потребує капітального ремонту. Для цього треба відшукати 300 тисяч гривень. Спортсмен сподівається, можливо, після його перемоги гроші у міській скарбниці таки знайдуть.

Сьогодні Сергію і його тренеру чиновники обіцяють "золоті гори". Олімпійський призер сподівається, що така увага – не тимчасова.

Результати України на Олімпіаді-2016 в Ріо: перевірте, чи ви уважно стежили за нашою командою