Без проведення люстрації ми не виграємо цю війну за незалежність, — Соболєв

23 січня 2015, 15:32
Читать новость на русском

Основна проблема України - не в недосконалих законах, а в тому, що керівники країни не хочуть очищення влади.

Про це заявив депутат фракції “Самопоміч”, голова комітету з питань запобігання та протидії корупції Єгор Соболєв під час брифінгу щодо 100 днів від початку люстрації в Україні.

Які би досконалі закони ми не розробляли, очищення влади відбудеться лиш тоді, коли керівники держави почнуть їх виконувати. І почнуть нарешті звільняти з держслужби людей, яких на “постріл граду” не можна допускати до управління державою,
— зазначив Соболєв.

Депутат констатував, що наразі закон про очищення влади вищим керівництвом країни застосовується вибірково.

“Наприклад звільнено Генерала Воробйова, про необхідність повернення якого всі кажуть, але на посаді залишається керівник міліції Києва, який повинен був бути звільнений за тією ж статтею, що і Воробйов. Так само працює далі Прокурор Донецька, який підпадає під люстрацію. Тобто, проблема не в законодавстві, а в тому, що люди, які очолили країну – не хочуть очищення влади”, — зазначив депутат.

Соболєв повідомив, що наразі готується ряд правок до чинного закону про очищення влади, які перед винесенням на розгляд Парламенту будуть погоджені з Веніціанською Комісією.

Зокрема, Президенту буде надано можливість за погодженням парламенту забирати з-під дії закону військових, які потрібні державі. Натомість буде розширено коло осіб, до яких закон застосовується – насамперед, до переліку буде додано депутатів і Президента. Також планується ввести кримінальну відповідальність за саботаж люстрації і чітко прописати механізм люстрації суддів.

Читайте також: Важливих для АТО військових може оминути люстрація, — Соболєв

Крім того, як повідомив нардеп, зараз спільно з грузинськими експертами розробляється антикорупційний закон який дозволить конфісковувати майно посадовців, походження якого вони не можуть пояснити.

“Якщо, наприклад, Прокурор Бачун за минулий рік отримав подарунки на 6 млн грн – то наслідок цього має бути простий – такий прокурор має поділитися своїм майном з державою”, - констатував парламентар.