Безконтрольність Мін'юсту: як шахраї в Одесі зухвало відбирають будівлі

21 березня 2019, 16:10
Читать новость на русском

Власники активів зухвало і не соромлячись відбирають будівлі, а реформи Міністерства юстиції у цьому їм допомагають. Фонд гарантування пише листи, подає до суду, але поки триває бюрократична тяганина, актив переходить ще у треті-десяті руки. Тоді повертати вже буде нічого, як і виплачувати компенсації постраждалим.

Таку думку в своєму відеоблозі "ЦРУ. За кадром" висловила Тетяна Мартинюк.

Читайте також: Держбюджет-2019 зазнав змін: що підписав Порошенко

Журналістка наводить приклад офісної будівлі в центрі Одеси. Колись там був офіс збанкрутілого "Платинум банку", власниками якого були Кауфман і Грановський. Саме ця будівля, вартістю понад 100 мільйонів, після продажу мала б компенсувати збитки вкладникам та кредиторам. Але нині – це приватна власність.


Кауфман та Грановський

"На підставі сумнівного судового рішення сільські реєстратори вивели її з-під керування фонду гарантування, і в будівлі з'явився добросовісний набувач. Новим директором фірми "Садіг Тофік", яка володіє будівлею, нещодавно став такий собі Вязовский Юрій Михайлович. І він же приблизно 15 років тому був помічником народного депутата Олександра Грановского," – повідомляє журналістка.

Фонд гарантування із себе відповідальність знімає, мовляв, запобігти шахрайству не може. Винуватить Мін'юст та його безконтрольність нотаріусів та реєстраторів. А там – розводять руками. Міністр юстиції України Павло Петренко у третьому антирейдерському законопроекті пропонує заборонити капешкам взагалі займатись реєстрацією. Адже від них і їх філій пішли усі біди,
– розповідає Тетяна Мартинюк.

Як стверджує журналістка, перспектива заборонити їхню діяльність – це добре, і це потрібно зробити. Але це перспектива. А от як зупинити це зараз – відповіді у Мін'юсту нема.

Відео повного відеоблогу Тетяна Мартинюк "ЦРУ. За кадром" за 19 березня 2019