Безпечна подорож

4 червня 2011, 07:00
Читать новость на русском

Під час літньої відпустки варто подбати не лише про відпочинок, а й про його безпеку. Аби ніщо не зіпсувало подорожі, необхідно застрахуватися напередодні від'їзду - чи в тур Україною, чи в подорож за кордон. І хоча це не обов'язковий вид страхування, експерти зауважують, доволі часто у подорожах трапляються непердбачувані випадки.

На думку Антоніни Яковенко, заступника голови правління ПРАТ "СК "АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ", щороку туристи розширюють маршрут та географію подорожей і щоразу намагаються відвідати якомога екзотичнішу країну, а от їхній організм не завжди до цього готовий. Тому можуть виникнути такі непередбачувані обставини, як, наприклад, хвороба. Страховим випадком зі страхування медичних витрат туристів і є різного роду захворювання чи нещасні випадки, які можуть статися під час подорожі.

Поліс страхування медичних витрат подорожуючого покриває оплату медичних послуг на лікування захворювання чи загострення хронічної хвороби, медичні препарати та транспортування хворого додому. Втім, найчастіше у полісі зазначають, що оплачувати НЕ будуть: поїздку спеціально на лікування чи всупереч рекомендаціям лікаря.

Про настання страхового випадку страховика треба повідомити не пізніше, ніж через 2 дні. Важливо звернути увагу на сервісну компанію-провайдера, що у страховому випадку оплатить медичні послуги за межами України.

За словами заступника голови правління ПРАТ "СК "АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ" Андрія Яковенка, при настанні страхової події страхувальник повинен обов’язково діяти згідно з інструкцією, що вказана в полісі. А саме – він повинен зателефонувати за номером, який вказаний у документі, до найближчого офісу сервісної компанії і повідомити про страховий випадок. Так само страхувальник має зателефонувати своїй страховій компанії і розповісти про все, що сталося. Під час дзвінка потрібно назвати своє ім’я, прізвище, назвати номер полісу, місце, де страхувальник знаходиться, те, що з ним сталося і, в окремих випадках, ім’я лікаря.

Під час підписання страхового договору варто зазначити, який саме вид відпочинку планується. Наталія Гудима, президент Ліги страхових організацій України пояснює - страхування екстремального відпочинку має зовсім інші тарифи. Все залежить від активності певного виду спорту або додаткових екстремальних заходів, в яких бере участь турист. Такий поліс може бути дорожчим на 20,30, а то й 50%.


Загалом, західні країни вимагають покриття полісом на щонайменше 50 тисяч євро. Сума на страхування під час до Єгипту чи Туреччини може бути меншою - 30 тисяч євро, адже це масові курорти. Вартість полісу страхування медичних витрат подорожуючого становитиме від кількох десятків гривень до кількох сотень доларів - залежно від кількості днів перебування і виду відпочинку.