Безробітні не розуміють, чого хочуть роботодавці

25 вересня 2010, 11:38

Безробітні не розуміють, чого хочуть роботодавці, тож понад 60% українців відправляють резюме навіть у ті компанії, де об’єктивно не підходять під їхні вимоги, про що свідчать результати опитування, проведеного на одному з кадрових порталів.

Люди, перш за все, дивляться на пропоновану зарплатню, забуваючи про решту, каже менеджер з підбору персоналу Аліна Полякова. Втім, якщо людина відповідає не всім, але більшості вимог роботодавців, варто спробувати.

“Якщо, наприклад, не вистачає у фахівця 1-2 навичок, і наприклад, ці навички не критичні для виконання функціональних обов'язків, то, можливо, і є сенс відправити резюме, але потрібно бути готовим до того, що на інтерв'ю потрібно буде довести, що ви готові виконувати функціональні обов'язки, і наприклад, ті навички, яких вам не вистачає, ви готові підвищити кваліфікацію в цих питаннях”, - каже менеджер з підбору персоналу рекрутингової компанії Аліна Полякова.

Нерідко люди відправляють резюме у компанії, де вони не підходять не лише за досвідом, але й взагалі за спеціалізацією. Зокрема, працювати у фармацевтичній компанії хотіли навіть будівельники. Втім, їхнє резюме ніхто не розглядав.

“Фахівець з підбору персоналу просто ігнорує такі резюме, вони рідко потрапляють навіть до бази компанії або рекрутингової компанії. Тому моя рекомендація людям, які шукають роботу - вони тратять свій часу даремно, краще відібрати кілька цікавих вакансій та які йому підходять і краще, грамотно скласти мотиваційний лист”, - радить Аліна Полякова.

Втім, самі люди, які шукають роботу, переконані, що відправляти треба по кілька десятків резюме у щонайбільшу кількість компаній - тоді шансів працевлаштуватися, кажуть, набагато більше. Крім того, вважають, варто час від часу надсилати резюме в одну й ту саму фірму, а також розповідати друзям про те, що шукаєш роботу. А ще можна відправити резюме просто у саму компанію, в якій мрієте працювати.

“Краще, звичайно, знаючи назву компанії, віднайти її в Інтернеті. Як правило, у всіх компаній є контакти, і відіслати своє резюме особисто на е-мейл, який є на сайті, і не чекати, відіславши через спеціалізований сайт для пошуку роботи, тобі обов’язково передзвонять”, - розповідає Юлія (шукає нову роботу).

Втім, найскладніше, кажуть психологи, починається із дзвінком роботодавця. Адже перед співбесідами чимало людей нервують і поводяться неприродно під час зустрічі з потенційним роботодавцем. Відтак, є навіть спеціальні тренінги, де людей вчать як поводити себе на співбесіді. Зокрема, з ними проводять ігрові співбесіди і радять спробувати те саме вдома.

“Можна запропонувати такій людині таке: попросити якого-небудь друга і зняти себе на відеокамеру, і подивитися як ти ведеш себе на співбесіді, тобто зробити таку гру, ігрову співбесіду, повідповідати на питання і побачити себе зі сторони. Багато речей стануть тоді зрозумілі - що потрібно змінити”, - запевняє психолог, бізнес-тренер Ольга Розак.

Молодим людям, які шукають роботу вперше, психологи радять ходити на всі співбесіди, куди їх кличуть, хоча б для досвіду, аби побачити, що і як відбувається. Загалом же, за підрахунками експертів, близько 40% людей не отримають відповідей на резюме.