Безсмертний розповів, як з'явився культ Путіна
Після розвалу СРСР у людей пішов запит на поновлення КДБ як системи влади. Такий запит реалізувався у вигляді появи Володимира Путіна.
Таку думку висловив в ефірі Ток-Шоу "ЧЕ" представник України у тристоронній контактній групі у Мінську Роман Безсмертний.
"Завжди потрібно бути адекватним і потрібно розуміти, що сьогодні ми маємо справу з абсолютно точно оновленою доктриною зовнішньої політики Радянського Союзу. Я б її відніс до зразка ще канцлера Горчакова. Тому що якщо взяти основні пункти цієї доктрини – вони трансформувалися у мовчання Громико (міністр закордонних справ СРСР, — 24). Вони трансформувались потім у фразеологію першого періоду Путіна. Тепер це все оформлено і насправді у 2010 році, коли люди вперше побачили карту під назвою Герусія (геополітична ідея щодо союзу Німеччини та Росії, — 24)", — пояснює дипломат.
Він зазначив, що це, по суті, був поділ сфер впливу на Євразійському континенті між двома мегаструктурами.
"Все, що ми бачимо сьогодні – це дуже повільне прозріння Європи та світу. І тут дуже важко мати претензії до громадян Росії, коли в період після розвалу СРСР кожен відчував себе ображеним і намагався знайти якийсь спосіб сатисфакції. Це рана, яка боліла, щеміла і не була пояснена. І тому поведінка періоду Бориса Єльцина не сприймалась. Звідси і пішов запит на поновлення КДБ як системи влади, як системи тиску на зовнішній світ. Воно і отримало відображення у вигляді появи Путіна", — сказав Роман Безсмертний.
Повний випуск Ток-шоу "ЧЕ" дивіться тут.