Безвізові поїздки: де жити і як забронювати помешкання
Безвізова Європа для мандрівників усе ближче. У червні вже можна пакувати чемодани. Але не забудьте потурбуватися про місце, де зупинитеся на час мандрівки. Доречним буде знати – як це зробити і на що вернути увагу, аби не платити зайвого та не мати неприємних сюрпризів.
11 травня Рада Європейського Союзу ухвалила безвізовий режим України з ЄС. Залишилося владнати ще декілька технічних моментів, як то підписання законодавчого регламенту президентом Європарламенту та послом головуючої в Євросоюзі Мальти. І – вуаля, з середини червня цього року вже можна безвізово подорожувати Європою.
Про важливі нюанси обов'язкового для безвізових мандрівок пункту підготовки – бронювання житла – дізнавалися журналісти сайту "24".
Читайте також: Подорож в ЄС без візи: документи і правила для приємних мандрів
Види житла
Не готелем єдиним, як то кажуть. Європа пропонує кілька варіантів найму житла. Кожен має як переваги, так і недоліки.
Готель
Головна перевага готелів – номер можна без проблем забронювати онлайн, причому навіть дешевше, ніж особисто на місці. Також готель – найбезпечніше місце проживання, має свою систему охорони, а ще — відповідні сервіси з прибирання та обслуговування. Але за харчування у готелі треба платити додатково.
За принципом харчування готелі бувають:
FB (full board) – повний пансіон: триразове харчування.
HB (half board) – напівпансіон: дворазове харчування.
B&B (bed & breakfast) – постіль і сніданок.
OB (only bed) – тільки ліжко.
Втім, якщо ви житимете у готелі, ніхто не заборонить вам харчуватися деінде – у кафе, ресторанах чи навіть у гостях.
У готелі проживати безпечно, але дорого
Оренда квартири (або апартаменти)
Це може бути квартира, приватний будинок, вілла або кімната. Апартаменти можна орендувати безпосередньо у власників або через агентства з оренди нерухомості. З власниками можна домовитись не лише щодо знижок (якщо орендуєте на тривалий час, наприклад), а навіть і про трансфер від аеропорту чи вокзалу до квартири. Але для цього треба знати як мінімум англійську, а найкраще – мову країни, в яку вирушаєте. Втім, ціни на цей вид сервісу варті цього.
Один з найбільших недоліків – складність вибору. Є всього два великих сайти з оренди квартир в Європі – housetrip.com і airbnb.com. Інші – дрібні і розраховані на певне місто, часто не адаптовані для пошуку і сортування за ціною, рівнем комфорту, місцем розташування.
Майте також на увазі, що хазяїн може зажадати від вас певну суму грошового депозиту на термін оренди – на випадок пошкодження орендаторами майна чи самого приміщення.
Читайте також: Як отримати біометричний закордонний паспорт: процедура, ціни, нюанси
Будиночок біля моря у Європі може виявитись дешевшим за готель
Хостел
Це європейська система розміщення, схожа до нашого гуртожитку. Відвідувачам надається спальне місце в кімнаті на 2, 3 – і аж до 20 осіб. Зручності можуть бути в номері або на поверсі. Окрім спального місця отримуєте шафу-локер для зберігання особистих речей. У вартість спального місця може входити сніданок – тости, сік, мюслі, чай-кава. Кухня з загальним холодильником є майже в кожному хостелі. Кімнати розділені на жіночі і чоловічі, але може бути і змішана система.
Для подорожуючих компанією буде зручно викупити одну-дві кімнати, що вийде набагато дешевше готелю (але не дешевше квартири).
Але, як і в кожному гуртожитку, люди тут можуть траплятися різні. Тому дбайте про цінні речі.
У хостелі може бути гамірно, зате дуже дешево
Каучсерфінг (couchserfing , або "в гостях")
Мережі гостинності (Hospitality network) – дуже популярний варіант проживання серед туристів Європи. Ідея така: гостинні жителі надають свою кімнату, кухню або диван для туристів в обмін на компанію, або за якусь символічну плату.
Щоб стати членом товариства каучсерферів, потрібно зареєструватися на відповідному сайті. Після реєстрації можете сміливо вивчати пропозиції і умови приймаючої сторони (ставлення до курців, тварин, мінімальна і максимальна кількість днів, на яку можна зупинитися "в гостях"). В одному місті можна погостювати у кількох привітних господарів.
Так само, за бажання, можете запропонувати свої послуги з розміщення туристів, які приїжджають в Україну. На своїй сторінці можна вказати свої вимоги до гостей.
Головний ризик каучсерфінгу – натрапити не на ту людину або внаслідок неуважності пропустити якусь важливу умову гостювання. Тому тут поради наступні: читайте відгуки гостей про господаря – вам потрібні позитивні відгуки; уважно знайомтеся з профілем господаря – інформацію про нього та вимоги до гостей; перевірте "зелену галочку" чи іншу позначку адміністраторів сайту перевіреним учасникам спільноти – тим, хто пропонує розміщення давно і має перевірені документи та банківські картки.
Читайте також: Важливі нюанси для безвізової мандрівки: картка, страховка, авто
Переваги і недоліки варіантів житла для мандрівників
Способи вибору
Найзручніше обирати все ж через інтернет – це безкоштовно. А будь-який посередник, турфірма чи інший організатор візьме з вас гроші за послуги.
Існують спеціальні сайти для бронювання будь-якого виду житла.
Готелі можна шукати тут:
booking.com
hrs.com
lastminute.com
eurobookings.com
Квартири:
Хостели:
hostelworld.com
hihostels.com
hostelz.com
hostels.com
hostelbookers.com
Каучсерфінг:
couchsurfing.org
belodged.com
hospitalityclub.org
globalfreeloaders.com
airbnb.uk
Зауважте: бронювання житла заздалегідь – це майже стовідсоткова запорука його меншої ціни. Крім того, для безвізових мандрівок необхідно мати документи, що підтверджують місце, де ви маєте намір зупинитися. У інакшому випадку вас просто можуть не пустити у країну вже на кордоні. Тому варіант "на місці зорієнтуюсь з житлом" дуже ризикований.
Нюанси бронювання і оплати
Як свідчать досвідчені мандрівники, існують різні випадки з кредитними картками. Одні готелі блокують кошти, необхідні для бронювання, на вашій кредитній картці, але після реальної оплати ці кошти розблоковуються. Інші – одразу знімають всю необхідну суму. Аще інші – використовують дані картки просто для гарантії і бронювання можна здійснити, навіть не маючи коштів на картці. А є випадки бронювання без кредитної картки. Тому не лякайтеся.
Головне – отримати підтвердження бронювання на мейл, роздрукувати його і з цим документом сміливо вирушати у мандри. Роздруківку краще зробити трьома мовами – рідною (щоб упевнитись, що все замовлене дійсно вас влаштовує), мовою країни, куди вирушаєте, та англійською.
Так само мовою країни, де подорожуватимете, варто писати всі побажання та уточнення до замовлення. Хіба що ви впевнені, що англійську там зрозуміють.
Ціни
Різняться в залежності від країни і навіть міста відпочинку. Зокрема, найдешевшими європейськими країнами для туристів називають Угорщину, Сербію, Болгарію, Чорногорію, Румунію. Найдорожчими – Данію, Швейцарію. Стосовно міст, то у 2016 році експерти туристичного сервісу Hoppa найдорожчими визнали такі: Стокгольм, Лондон, Венеція, Дублін, Париж, Рейк'явік, Едінбург, Осло і Амстердам. А десятка найдешевших за їхньою версією виглядає так: Острава в Чехії, Анталія і Стамбул в Туреччині, Софія в Болгарії, Дебрецен в Угорщині, Юрмала в Латвії, Загреб в Хорватії, Родос в Греції, Альгарве в Португалії і Дубровник в Хорватії.
Ціни залежать від країни, міста і виду житла
Також ціна залежить від виду житла дня найму. У нашій інфографіці – найдешевші варіанти, що вдалося знайти. Але не факт, що вам не вдасться знайти ще дешевші.
Мандруйте із задоволенням!
Читайте також: У які країни Європи українці їздитимуть без віз