Більше половини українців задоволені впровадженням ЗНО
Близько половини українців вважають зовнішнє незалежне оцінювання кращою системою вступу до вищих навчальних закладів, ніж випускні чи вступні іспити. При цьому, підтримка ЗНО з кожним роком тільки росте.
Такими є результати соціологічного опитування, проведеного фондом “Демократичні ініціативи”.
“Я б сказала, що це, на мій погляд, може навіть єдина успішна реформа в Україні, яка сприймається позитивно населенням, і де зараз співпадають різні точки зору регіонів України”, - каже директор фонду "Демократичні ініціативи" Ірина Бекешкіна.
Соцдослідження також показало, що основна частина українців негативно ставиться до запровадження додаткових вступних іспитів чи врахування наявності золотих медалей, або ж результатів олімпіад при вступі. Студенти ж, які вже на собі випробували результати нової системи, запевняють, що стандартизовані вимоги до абітурієнтів роблять підготовку до вступу простішою, а результати об’єктивнішими.
“Коли говоримо про ЗНО, люди мають можливість підготуватись заздалегідь. Люди знають, що їх очікує. Люди знають, що коли вони добре складуть той тест, то вони вже знають куди подавати документи”, - каже студент Станіслав.
“Це краще. Це більш незалежно. Не залежить від людини. Тобто не видно людину в обличчя. Просто показують свої знання і все”, - сказав студент Володимир.
“Коли ЗНО, людина постає перед вибором. Багато ланок - необхідно заплатити, а коли іспити, вона вже знає, кому вона заплатить, і знає, що 100% вона пройде”, - каже студентка Катерина.
Майже половина потенційних студентів сьогодні мріє про диплом західного університету, - констатують соціологи. А головною перепоною у реалізації таких задумів, передусім, є обмежені фінансові можливості вступників.